| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragi prieteni virtuali happy. Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 9 luni(1 luna am fost despartiti). Problema sta in felul urmator:
-deoarece de la inceput l-am mintit si i-am ascuns anumite lucruri nu mai avea incredere in mine
-deoarece nu sunt "buna" la pat(am o mareee problema cu pozitia sa stau deasupra,deoarece parca imi este rusine sau nu stiu,este un sentiment ciudat laughing ) m-a inselat cu una din acest motiv, eu l-am "prins" dar afland acest lucru de pe facebook(este adevarat ca facebook-ul strica relatiile) si dupa ce i-am zis ca ne despartim etc pentru ca am aflat ca m-a inselat m-a facut in toate felurile ca de ce ii caut prin mesaje etc. Dupa acest lucru ne-am despartit.
-dupa1-2 saptamani cam asa iar ne-am impacat, ne-am certat dintr-o tampenie(poate ca si el cauta motiv de cearta ca sa ajungem sa ne despartim) si iar ne-am despartit iar dupa cateva zile-1 sapt am inceput iar sa vorbim si a ramas sa ramanem amici,adica sa mai vorbim etc.Din vorba in vorba el mi-a spus ca s-a despartit de mine ca tine la mine si nu vrea sa-si bata joc de mine si ca nu poate sta doar cu o singura fata.
-zilele trecute ne-am impacat si am stat de vorba pe tema asta si el mi-a propus sa uitam tot ce a fost in trecut,ca eu l-am mintit, ca m-a inselat etc si sa o luam de la inceput
El de cand ne-am despartit tot vorbeste cu 2 fete(x si y sa zicem). Cu x n-am probleme ca vorbeste insa cu y lucreaza la acelasi loc de munca.
Am intrat zilele trecute pe facebook,dupa ce ne-am impacat(cica) si am vazut ca tot vorbeste cu aia iar aia ii tot spune iubire,te pup,ca cica sa ramana secreta relatia lor sa nu afle nu stiu cine,sterge mesajele pe care le are cu aia etc.
El mi-a spus ca nu se mai intalneste cu niciuna,ca nu ma va mai insela, ca va fi "cel mai cuminte" mai ales ca anul acesta am si bacul si trebuie sa fiu linistita si sa ma stresez numai in legaturi cu bacul.El m-a asigurat ca nu trebuie sa-mi mai fac probleme in legatura cu altele dar eu tot imi fac probleme mai ales ca vorbeste cu astahappy.
Voi ce parere aveti? Ce sfat mi-ati putea da? Stiu ca lumea gandeste diferit si nu puteti sti ce este in mintea lui dar pentru mine conteaza sa aflu mai multe pareri...el este mai mare decat mine cu 4 ani.
Va multumesc foarte mult de raspuns.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Greu de crezut ca din,, don juan,, se transforma in baiat fidel, asta-i felul lui de a fi...nu poate sa fie fidel unei singure fete, sincer nu cred ca va merge mult relatia asta

| DracusorImpielitat a răspuns:

Incheie orice mai ai cu el acum si concetreaza-te pe bac, etc. Cand o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat, o sa te creada perfecta la pat, indiferent de pozitie. Plus ca trebuie sa tii cont si de demnitatea ta si sa privesti putin situatia din exterior "Ia uite-o si pe asta, are un iubit care umbla cu altele si ea nu il paraseste.". Daca il parasesti poate isi invata lectia, poate nu, cert e ca scapi de un prost.

| neutrino a răspuns:

Frumoasa relatie, va mintiti reciproc, parca sunteti la intrecere. Acum nu stiu de ce ai tu pretentii absurde. Important este ca va distrati.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Eu l-am mintit si recunosc, dar asta pentru ca nu simteam nimic pentru el si imi era indiferenta relatia cu el dar dupa ce ne-am certat prima oara n-am mai mintit deloc.Il minteam insa cu lucruri minore sa zic asa...de genul ca eu eram acasa cand colo ieseam cu fete pe afara si nu-i spuneam ca nu mi se pare ok sa zic TOT ce fac.Eu de atunci nu l-am mai mintit niciodatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voi ce spuneti...sa-i spun de faza cu aia cu care vorbeste pe facebook(in sensul ca stiu de ea etc) si sa-i zic ca daca nu termina cu ea cu mine nu mai are nimic de vorbit etc(sau ceva de genul) sau sa fac pe "proasta" si sa accept situatia asta ca poate termina intr-un final cu eahappy?
El imi spune ca s-a impacat cu mine deoarece ii era dor de mine si spune ca sa stau linistita cu altele ca nu se mai vede cu nimeni...imi e ca daca iar ii zic ca am vazut conversatia iar face ca trenu in gara si face ca data trecuta...

| MiruD a răspuns:

Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!
Te-a minti doar sa te impaci cu el. Daca te-a inselat o data, de 2 ori, o fa face pana te desparti iar de el. Ca asta are in sange. Nu poate sta doar cu o singura persoana.
Si nu cred ca din simplul fapt ca nu stii o anumita pozitie, sa te insele.
Inseamna ca daca te-a inselat, el sta cu tine doar pentru sex. E clar.
Si atunci, de ce sa mai stai cu el? Sa isi bata joc de tine? si sa te insele de fiecare data cand are ocazia?
Ai demnitate si lasa-l. Peste mai multi ani isi va da seama ca intr-adevar te-a pierdut si ca a raspuns la o iubire adevarata cu indiferenta!

| Neuronul a răspuns:

Lasă frustrările şi întreabă-te ''de ce te înşeală?''
Omul când are tot ce îi trebuie acasă, nu se mai duce să ceară de la vecinul!

| anonim_4396 explică (pentru Neuronul):

Pai stiu raspunsul la aceasta intrebare, din motivul spus mai sus, pentru ca el a zis ca la el relatia se bazeaza pe sex

| Neuronul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce nu înţelegi femeie?
Omul vrea sex! Tu nu îi poţi oferi asta.
El nu poate sta cu ţine pentru că nu îi poţi satisface plăcerile şi oricât de mult ar însemna sentimentele, trebuie să recunoşti că unul dintre elementele vitale ale unei relaţii tot sexul rămâne.

| ILoveYou26 a răspuns:

Buna.
Gandeste-te ca daca te-a inselat odata o s-o mai faca de mai multe ori. happy De ce? Pentru ca asa e el! Pt ca asta ii place.I place sa o arda cu mai multe, si nu se multumeste cu una singura.
Decat sa ai o relatie cu el asa, si sa stai mereu in dubii, ca te poate insela cu una si cu alta, mai bine puneti capat relatiei.Si asa iti poti gasi si tu un baiat care sa fie doar al tau, sa te merite cu adevarat. happy

| Michiii a răspuns:

Şi eu am aceaşi problemă. laughing Dar i-am dat de capăt. Îţi dai seama că dacă te iubea sau măcar ţinea la tine, nu mai vorbea cu tipele astea şi mai ales să şteargă mesajele. big grin Băieţii ăştia care umblă cu mai multe fete, sunt acele persoane care nu au găsit persoana potrivită. La fel mi s-a întâmplat şi mie şi respectivul îi spunea celui mai bun prieten a lui că el nu vrea să-şi bată joc de nimeni doar că nu găseşte fata potrivită. Eu te sfătuiesc să-l laşi, ar fi mult mai bine pentru tine mai ales că ai şi bacul anul acesta. happy După o să suferi şi nu te vei mai concentra asupra învăţatului. Scumpo, sunt mulţi băieţi în lumea asta :3, nu mă înţelege greşit dar nu te merită dacă vorbeşte cu y şi îi spune " iubire / te pup :* " etc. Asta este părerea mea dar ţie îţi aparţine alegerea. Te pup şi sper să faci alegerea potrivită. :**