| bruneta27 a întrebat:

Am o relatie de cateva luni, la inceputul relatiei nu-l iubeam, el de la inceput isi arata dragostea, daca ma desparteam de el venea la mine, se ruga de mine sa ies sa vorbim, imi suna cea mai buna prietena sa-i ceara sfaturi ( ea ne-a facut cunostinta). In timpul asta stiam ca el mai vorbeste cu o fata plecata in strainatate, cu care nu se vazuse niciodata, vorbeau deoarece ea ii trimitea lui bani mereu, am acceptat avand incredere, ea a aflat ca el vorbeste cu mine dar nu stiu ce au vorbit ei mai departe. Dupa 2 luni de relatie m.am despartit de el, ne-am impacatt dupa o saptamana dar el era rece si indiferent, la ceva timp ea a venit in tara, m.a mintit si s.a dus sa se vada cu ea, ea fiind mai mare ca el cu 8 ani. Cand am aflat ne-am despartit, el asta voia oricum. Weekendul urmator am vorbit, ne.am impacat, am fost la el, la parintii lui care ma cunosc ( timp de o saptamana nu am vorbit) dar de cand ne-am impacat e distant, rece, spune ca nu a mai vorbit cu ea. Ce sa fac? Ce sa cred? Il iubesc mult.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca doresti cu adevarat un sfat de la inceput iti spun ca reletia cu el nu are viitor.Un barbat care iubeste cu adevarat nu se comporta astfel nici dupa multi multi ani de convietuire continua.Nu ma pot pronunta in legatura cu cealalta domnisoara si despre sentimentele nutrite de el fata de ea, dar raceala instalata intre voi denota ca el nu este detasat complet de fata aceea. In concluzie cel mai indicat ar fi sa va urmati fiecare calea deoarece cea existenta este doar aparent comuna. Iubirea ta nu este suficienta pentru o relatie adevarata, consistenta.Pa,pa.

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu il ma crezi si te desparti de el. Uita-l! Nu esti pe primul plan, esti roata de rezerva din tara.

| Țoglă a răspuns:

Tu chiar credeai că poți să-l ai la picioare dacă te desparți de el? Ce-i cu atâta gelozie? Nu are voie să mai vorbească cu sexul feminin deloc înafară de tine?

| bruneta27 explică:

El cu aia s-a vazut doar o data, cu mine se vede zilnic, aia are si o relatie de 7 ani, el stiee asta... ma consuma mult situatia, dar mai mult ma consuma daca sunt despartita de el...

| SkyPilot a răspuns (pentru bruneta27):

Eu nu vad nici un viitor la relatia voastra. Nu ati inceput bine, poate si din cauza ta. Din ce am vazut pana acum, o relatie merge aproape intotdeauna spre mai rau. V-ati despartit de doua ori, el e rece, distant. De ce alte semnale mai ai nevoie? Iarasi, experienta mea este ca daca te cramponezi de o relatie care nu merge nu faci altceva decat sa suferi mai mult. Cel mai bine este sa pui capat atunci cand lucruriile incep sa nu mai mearga. Poate ai auzit vorba asta: "sfarsitul groaznic e preferabil groazei fara sfarsit".