| anonim_4396 a întrebat:

Buna dragii mei.

Am sa trec la subiect.
Pe 1 ian e ziua de nastere a iubitului meu,si as vrea sa-i fac o surpriza,el zicea ca vrea sa mergem prin oras la patinoar sau undeva sa mancam si sa vedem un film,insa eu as vrea sa-i fac o surpriza,avand in vedere ca sunt virgina si sincera sa fiu eu il vad pe el ca fiind primul baiat din viata mea vreau sa fac acest pas,insa el in ianuarie si februarie are niste examene si ma gandeam sa o fac dupa ce le ia, sa-i zic"daca inveti si iei examenele mergem unde vrei tu si facem ce vrei tu"poate asa o sa se gandeasca si o sa invete si mai mult. Vreau un sfatsad. Multumesc frumos, si sarbatori fericite >tututrorbig grin

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Deocamdata mergeti pe unde vrea el[patinoar, film, etc] si daca el vrea mai mult atunci o sa stii

| FORMULADTI a răspuns:

Uite asta da surpriza, p.s felictiari prietenului tau. SUntem nascuti in aceiasi zi!

| LolaLollita a răspuns:

Mergeti la patinor. Stiu ca acolo este mereu muzica. Vorbeste cu cei de acolo si fa-i o dedicatiebig grin

| Euletitia a răspuns:

Buna! Sfatul meu e sa ii cumperi un cadou dragut, eventual un tort pe acre sa-i scrii : "La multi ani, angrynumele lui)! Te iubesc!" si parfumul lui preferat sau un ceas frumos ori o bratara de argint etc, sa mergeti la film, al patinoar etc de ziua lui si dupa acele examene, sa aveti prima voastra noapte impreuna, ca recompnesa, intr-un fel, si pentru rezultatele sale excelente la examene. Arata-i in toata aceasta perioada ce mult titi la el, saruta-l, imbratiseaza-l tandru, mentine aprinsa flacara pasiunii, arata-i ca il sustii si il incurajezi la examenel pe care le are de dat si totul va fi bine. La multi ani fericiti prietenului tau si sa va iubiti mult de tot!

| LineGuide a răspuns:

Daca il inciti inainte de examen nu va fi ca si un copil mic sa faca ceea ce ii ceri tu spre a ajunge la castig, ci mintea lui va fi la tine, si la cum o sa-si primeasa rasplata, deci nu va da roade.Eu zic, ca este un cadou minunat ceea ce vrei tu sa-i faci, mai ales daca intr-adevar va iubiti precum spui. Daca vrei mai multe sfaturi... spune-mi si-ti dau id-ul meu.
Mult noroc, si Sarbatori Fericite!

| Andreas757 a răspuns:

Mergeti la Munte

| ny098 a răspuns:

Puteti merge si la un film de dragoste!