| Emiiiliann a întrebat:

Buna tuturor de pe TPU, am nevoie de cateva sfaturi de la cineva care a fost sau locuieste in Oradea si cunoaste destul de bine zonele;
Ca sa trec la subiect ma intalnesc cu o fata in cateva saptamani si vreau sa planific totul de pe acum incat sa fie o surpriza placuta, ideea mea e ca atunci cand ne vedem, sa ne gasim intr-un parc sau oricum undeva mai linistitor, poate chiar si undeva inauntru avand in vedere temperaturile din ultimele zile laughing anyway, dupa asta ma gandeam sa mergem la un "coffe" unde putem discuta in liniste, iar apoi la un mall, concluzand seara in Piata Unirii (din cate am inteles exista un patinoar), doar ca acum, sunt mult prea multe zone/locuri iar eu nefiind de acolo, nu cunosc zonele si cat de " bune " sunt, cel putin acum in perioada Craciunului ne-ar prinde bine cateva plimbari prin oras, uitandu-ne la docoratiuni si diferite magazine.
Vreau sa fie ceva dragut, neasteptat si surprinzator, de asta am inceput sa planific totul fara sa ii cer ei nimic, doar ca nu stiu zonele in care ne-am putea simti bine sau chiar si parcurile prin care ne-am putea plimba, asa ca orice sfat mi-ar fi de folos, mersi mult de atentie.

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Eu nu-s din Oradea, dar am fost recent acolo.
Zone de plimbare frumoase ar fi de-a lungul malului Crișului, Piața Unirii dar și zonele apropiate (peste râu, la Teatru și zona pietonală din centru); punct de belvedere pe deal.
Un loc unde i-ai putea propune o ieșire faină iarna? La noul aquaparc Nimphea.
Un Mall mai de Doamne-ajută e cel de la periferie (nu știu exact cum îi spune și mi-e lene să google it).
Un alt loc frumos de plimbare în aer liber este prin Cetate. E și o cafenea liniștită acolo.