| Alle15 a întrebat:

Buna dragii mei! Am si eu o intrebare pentru voi...Paiii :-s. Faza este ca nu stiu cum sa incep.Incerc sa vad daca iese ceva.big grin
pai este vorba despre primul meu prieten.Adica am fost de mai multe ori cu el, si pana intr-un final ne-am despartit acum 4 luni si de-atunci am ramas prieteni.Si daca ma credeti cand trec pe langa el sau cand stau aproape de el simt cum inima inca imi bate si ma simt foarte bine,dar sufar pentru asta,deoarece l-am iubit foarte mult pe respectivu baiat! Oare el simte acelasi sentiment pentru mine? El era o fire mai timida si fricoasa de fel, adica nu-i placeau relatiile serioase si nici sa afle toti si sa iasa scandal.L-am acceptat asa.Si nu a mai mers dupa, dar a fost primul meu prieten si eu pentru el prima prietena.Cred ca inca mai tine la mine,el este inchis de fel,nu spune in fata tot, prefera sa taca din cate am vazut.Nu stiu ce sa mai cred.Ce sa fac? Adica inca mai simt ceva pentru el, si nu am nicio idee ce sa fac la ora actuala.Am nevoie de sfatul vostru.Dau FUNDA!:*

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Daca este timid,oricat de mult ti-ai dori ca totul sa fie la fel ca inainte nu va mai fi,nu va mai avea prea multa incredere in tine,nu se va mai deschide in fata ta, nu se va mai implica la fel de mult (va avea tot timpul imresia ca este in zadar, si va ramane singut dupa o vreme). Este foarte greu sa castigi increderea unui introvertit, dar o pierzi extrem de repede (ironic).
Ai fost o perioada impreuna cu el si totusi n-ai reusit sa-l cunosti mai bine, crezi ca a doua oara te vei descurca mai bine?
"Cred ca inca mai tine la mine."Doar pentru ca se intimideaza in prezenta unei persoane nu inseamna ca o place.

Cel mai bine ar fi sa-l intrebi personal daca mai aveti o sansa.Desigur...exista sanse foarte mari ca despartirea de tine sa-l fi afectat mai mult decat crezi si cel mai bine ar fi sa-l lasi in pace (mai ales daca nici macar tu nu stii ce vrei de la el).

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ca il mai iubesti si vrei sa fiti din nou impreuna, daca accepta inseamna ca inca te mai iubeste si el

| M1hai a răspuns:

Pai eu zic sa incerci sa vb cu el si sa ii spui daca mai da o sansa relatieiei voastre happy, eu cred ca el inca te mai iubeste, parerea mea deci incearca happy bafta