| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 luni m-am despartiti de el, cu care am fost 2 ani. A fost o relatie cu bune si cu rele a fost primul pentru mine in toate functele de vedere, dar au fost si momente in care a dat in mine, poate din cauza mea si ne-am despartit. El are o noua relatie si eu sufar foarte tare ma gandesc zi de zi la el.Mereu cand aud ceva de el tresar si nu mai stiu ce este cu mine. Ce pot sa fac atunci cand o sa il vad? Sunt constienta ca ne vom vedea intanplator el poate cu noua prietena.cred ca voi lesina.Astept pareri

12 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

In viata daca accepti o palma sigur vei primi si un pumn - lasa-l cu prietena cea noua - sa fie ea sacul lui de box nu tu - daca era barbat nu isi incerca puterile cu o femeie - mai mult ca sigur la barbat nu mai este asa de luptator - fii fericita ca ai scapat de el

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru negru30):

Tocmai.Cu ea este altfel s-a schimbat radical si nu inteleg de ce

| negru30 a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Nu uita o vorba din batrani - " lupul isi schimba parul dar naravul ba " - intra si ea in serie mai stai putin

| Laura141192 a răspuns (pentru negru30):

laughingai zis-o!

| negru30 a răspuns (pentru Laura141192):

Ce este drept este - nu dureaza mult si o sa o vezi fardata natural - ha ha ha Doamne iarta-ma ce am scris - dar este adevar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E bună - am râs de-am leșinat și eu.
Ai fost tare mai ales la faza cu "a dat în mine, poate din cauza mea și sufăr foarte tare, și mă gândesc zi de zi la el".
Tare.Bravo.De mult n-am mai citit o chestie așa de mișto.
Ok.M-am uitat prin întrebările tale, și am văzut că ai 16 ani.
Pentru vârsta ta,chiar ai umor, și asta e bine.
Dar erai cât pe ce să mă păcălești!
Pentru o clipă am crezut că ești o proastă din aia, care e îndrăgostită de unul care o rupe cu bătaia...

| Laura141192 a răspuns:

Iti inteleg durerea,am fost si eu in situatia ta,dar cred ca singurul lucru care te poate vindeca este timpul.El le rezolva pe toate.

Mi-e mi-a trebuit o jumatate de an sa il uit si daca nu constientizam ca nu ma merita, ca imi face numai rau si ca nu ma respecta, ar fi durat chiar mai mult de atat.La fel tresaream si eu cand il vedeam sau imi povesteau prietenele de el...simteam nevoia sa vorbesc cu el,sa stiu ce face, sa stiu daca ii lipsesc, dar am fost puternica si am spus :"STOP.Pana aici."Si din acea clipa mi-am schimbat id-ul si nr de tel pentru a nu mai sta ca pe ace sa astept vreun semn de la el, sa nu mai fiu tentata sa il contactez.In acea vara m-am apropiat mai mult de prieteni,am inceput sa imi petrec din ce in ce mai mult timp cu fetele, care, fara sa imi dau seama m-au ajutat enorm...iar la scurt timp am intalnit o persoana deosebita care ma iubeste si ma apreciaza cum nu credeam ca o va face cineva vreodata. Avem o relatie de 2 an si jumatate si planuri marete de viitorhappy

PS.la un an dupa ce m-a lasat cel care nu ma merita a facut rost de noul meu nr,era total schimbat,vroia sa ma vada,sa imi vorbeasca,sa isi ceara iertare,sa imi spuna ca are o relatie de o luna de zile dar ca nu ma poate uita...M-am intalnit cu el si sincer iti spun ca atunci m-am simtit cea mai puternica fata deoarece i-am spus tot ce am avut pe suflet,i-am aratat cum m-a tratat si cu cate mi-a gresit,m-am simtit atat de bine constientizand ca viitorul meu nu era langa el, am plecat cu zambetul pe buze de langa el, iar el s-a simtit ca un rahat.

Iti doresc mult succes si multa rabdare si tarie.Vei reusi.

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Laura141192):

Ai perfecta dreptate, dar oare cum voi rezista atunci cand ma voi intalni cu el? Imi este cel mai frica de momentul ala!sad Si ma suparara faptul ca el are o noua relatie care ii merge si ma doare foarte tare.

| Laura141192 a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Incearca pe cat posibil sa il eviti pana cand te vei simti suficient de tare incat sa vorbesti cu el fara a avea vreun resentiment...iar daca inevitabilul se intampla si va intalniti ii zimbesti si ii spui ca te grabesti,nu lasa sa iti vada durerea,el se va simti mult mai bine daca vede ca suferi dupa el,te va avea la degetul lui mic,va stii ca tu esti dispusa sa te impaci oricand cu el...tu nu ai de unde sa stii daca relatia pe care o are e chiar atat de stralucita pe cum pare, poate a gasit una care sa ii inghita toate prostiile, poate e cu ea doar din interes si cand spun interes cred ca stii la ce ma refer.Ai sa vezi ca te va aprecia mai mult cand va constientia ce a pierdut.Fruntea sus si fii puternica!

| Laura141192 a răspuns:

Rossyca are dreptate...

| Rossyca a răspuns:

Eu zic sa iti faci o noua relatie! Sa te indragosteti din nou! Doar asa vei uita de elhappy. Gandeste`te ca nu merita deloc iubirea ta, nu te mai gandi ca din cauza ta v-ati desparit pentru ca nu e asa! Eu nu il consider deloc demn de vreo femeie daca a indraznit sa dea in tine straight face.E cel mai urat lucru pe care il poate face cineva! Nimic nu se rezolva cu bataie. Poate ca nu te iubea asa de mult daca putea sa iti faca rau, un iubit trebuie sa faca orice ca tu sa fii fericita! El, in schimb, era cel ce te facea sa suferi! Fa`ti prieten, ocupati timpul cu ceva ca sa nu te mai gandesti la el! Astept raspunsul tau :*

| Chocolateangeeeel a răspuns (pentru Rossyca):

M-ai facut sa zambesc ai mare dreptate,sunt constienta de asta si stiu ca nu merita nimic.O zi ma linistesc apoi ziua urmatoare iar imi aduc aminte ca are o noua relatie, si cu respectiva fata chiar ii merge, si e greusad