| Raluka99636 a întrebat:

Bună dragilor, am o problema mai stânjenitoare si totodata stresanta. Nu simt nimic in timpul actului sexual, nu am orgasm, nu" ejaculez". Deși ma dedic total, nu sunt stresata, sunt prezentă total si fac ca amândoi sa ne simtim bine ceva nu merge. Si nu e vorba de partener. Precizez ca mi-am inceput viata sexuală la 17 ani si ceva acum am 20 dar am avut in jur de 4 parteneri sexuali...la fiecare a fost la fel, nu e vina mea, nu e vina lor(pentru ca efectiv credeam ca nu ne potrivim in pat) e o problemă cu al meu corp si nu inteleg ce poate fi. Nu sunt bolnavă, nu sunt frigida pentru ca ma excită orice atingere si sarut, dar in timpul actului sexual desi stiu ca e stînjenitor din nou si neplăcut mimez doar pentru a nu-mi face partenerul sa se simta prost. Nu inteleg de la ce poate fi, cu fiecare partener exact aceeasi problema. Niciodata nu simt placere, nu ajung la orgasm, la ejaculare la absolut nimic, simt ca ma excită doar unele atingeri si saruturi. Ce e in neregulă cu mine? Vi s-a intamplat? Având în vedere că eu inca nu am cunoscut sentimentul " plăcerii " am început să evit sa fac sex, e plictisitor pentru mine si cred ca imi înțelegeți si motivele.

7 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Pentru ca majoritatea femeilor au orgasm prin stimularea clitorisului nu prin penetrare, ele se bucura de penetrare doar pentru ca stiu ca partenerul lor se simte bine. Tipul trebuie sa dedice mai multa atentie fetei si nu lui cand face sex si fata lui, data viitoare incearca sa iti inveti partenerii sa te linga mai bine si sa dedice mai mult timp corpului tau.

| RoCkKiD a răspuns:

Ok, nu esti excitata in timpul sexului, dar ai vise erotice? fantezii? e ceva ce te atrage si stimuleaza sexual daca te gandesti la treaba aia? Te masturbezi?

| mihai69 a răspuns:

Ejaculare feminină au relativ puține femei - așadar ăsta nu e un indiciu că te simți sau nu bine.
Orgasmul poate fi de foarte multe feluri la femei - mai plat, mai exploziv, multiplu sau unul singur și slab (dar urmat de o perioadă refractară destul de mare) etc.
Cel mai bine ar fi să iei problema în propriile mâini, la propriu. Învață să te masturbezi și vezi ce anume și cum te excită cel mai bine și cum poți ajunge la orgasm.
Abia pe urmă încearcă să o faci în doi. Și comunică bine cu partenerul și nu te mai preface.

| Paul754880338 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata la sex ca consecinta a unui sentiment puternic de dragoste, nu ca la un scop in sine?
Cu totii avem o latura animalica, cand vine vorba de sex si una foarte umana. Din randul celor cu o latura animalica mai pregnanta sunt prostituatele de cariera ( nu cele ocazionale ), iar din randul celorlalte femei sunt cele care iubesc o singura persoana la intensitate maxima si nu mai cauta niciodata altceva traind toata viata alaturi de acea persoana. Probabil ca daca ai suficienta tarie sa iti dai jos masca de "bad girl" ai sa afli raspunsul.

Răspuns utilizator avertizat
| JustAFriend a răspuns:

Ti-as recomanda ceva dar nu e tocmai legal.
In al doilea rand esti si lipsita de experienta si poate ai avut "norocul ' sa intalnesti acelasi tip de parteneri.
Incearca unele fantezii ( sunt sigur ca ai), joculete sexuale, cere un oral mai bun ( daca spui ca atingerile te excita ) incearca sa gasesti pe cineva care te incita in pat, care stie sa te faca sa vrei mai mult si care sa te poata tine excitata tot actul sexual
Dupa o sa vezi diferenta, poate esti doar mai pretentioasa.
A si ai putea sa te uiti si la filme xxx, poate gasesti ceva ce te excita si nu ti-ai dat seama pana acum ( incearca-le inclusiv si pe cele cu femei ^_^
Spor

| stefan6666 a răspuns:

Nu e vina ta inca nu ai experienta nici tu si nici parteneru tau