| Mia999 a întrebat:

Am 20 ani. Mi-am inceput viata sexuală la 17 si am o problema legata de sex, dragoste sau cum vreti dumneavoastră sa o numiti...tin sa precizez ca mă excită unele gesturi, săruturi, soapte însă nu pot ajunge niciodata la orgasm si nu simt plăcere in timpul actului sexual..Nu cred ca am simtit vreodata... sunt dedicata total, nu ma gandesc la nimic altceva dar nu pot simti plăcerea..Nu e din cauza partenerilor, cred ca e din cauza mea si nu inteleg ce se intampla si ce as putea sa fac in privinta asta. Multumesc de ajutorul acordat!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate nu e preludiul suficient si treceti la penetrare prea repede

| RAY a răspuns:

Sex oral ai primit?

| Violleta2022 a răspuns:

Sexologii spun ca: nu exista femeie frigida, doar barbat nepriceput.
Poate baiatul are un cuc prea mic sa te satisfaca, ori poate prea subtire, ori nu exista preludiu corect facut, nu exista excitarea corecta si completa.
Ai obtinut vreun orgasm clitoridian pana acum? Dar un cunilingus?
Orice barbat cu bun simt, iti prvoaca macar un orgasm clitoridian, ca de limba sau degete, nu duce lipsa, inainte sa sara pe tine si sa termine in 2 minute.

| Jonas94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Depinde mult și de femeie, și de cât de atrasă este ea de partener. Dacă se excită doar la vederea acestuia este inevitabil orgasmul.
Iubita mea, mi-a spus, dacă nu mă concentrez pe plăcerea mea, poți să dai o săptămână, că tot nu am.
Dacă nu știe să se concentreze în timpul actului pe plăcerea ei, de aia nu are. Și dacă nu simte atracție puternică pentru partener, nu o să aibă niciodată, fie el și Casanova big grin.

| mihai69 a răspuns:

Probabil partenerul nu e nici el un expert în sex, posibil nici comunicarea între voi nu e chiar ideală.
Dar în mod cert, așa cum ți s-a spus deja, cel mai simplu e să înveți singură să ajungi acolo, prin masturbare. Apoi va fi mult mai simplu s-o faci și cu un partener.

| Emma30555 a răspuns:

A nu ajunge la orgasm se întâmplă, cred ca tine și de anatomie și de psihic, dar dacă simți excitatie înseamnă că simți nevoia sa faci sex, dragoste deci nu înțeleg cum nu simți nicio plăcere din moment ce te exciti

| Necunoscut112 a răspuns:

Încearcă întâi să îl obţii masturbandu-te singură. Aşa înveţi exact mişcările care te duc la orgasm si uşor, uşor o să îl ai şi cu partenerul. Mi-a luat câţiva ani până am avut orgasm cu partenerul. Acum ştiu exact ce mă duce pe culmile placerii şi îl pot ghida si pe partener să mă stimuleze unde trebuie.

| kiatres56 a răspuns:

Depinde si cum te simti tu, depinde de fiecare persoana cum se poate excita sau nu