| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mai neplăcuta și as vrea sa mi oferiți un sfat. Nu simt plăcere in timpului actului sexual deși mi am început viața sexuală de 2 ani.Precizez ca nu e din cauza partenerului, și nici din vina mea. Sunt total dedicată actului in sine și nu stau cu stres dar pur și simplu nu ma pot excita, nu pot ajunge nici la orgasm, nu simt nimic la penetrare. Tind sa cred ca nu sunt frigidă deoarece atunci când ma săruta pe gât sau pe unele părți ale corpului ma excit...dar in timpul actului, nu.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In astfel de situatii este indicat sa participi la cateva sedinte de sexologie ori de una singura ori insotita si de partenerul tau. In foarte multe cazuri participarea la cateva sedinte intretinut de specialisti psihoterapeuti sexologi sunt de real ajutor in lupta cu frigiditatea sau a unui libidou scazut. Multa sanatate! big grin

| mihai69 a răspuns:

Pune-l să te sărute și când te penetrează.
Când te masturbezi, ai orgasm?

| OMFGConrad a răspuns:

Preludiu aveți?