| iulia0514 a întrebat:

Bună dragilor!
Ce părere aveți despre acest cuplu? https://www.rotalianul.com/......re-cineva/
Eu personal am ajuns la concluzia ca femeia are nevoie de un consult psihiatric!
Dragi bărbați ați accepta asa ceva?
Dragi doamne/domnișoare ați putea să vă țineți bărbatul în casa doar pentru a nu risca să-l pierdeți?

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La ce spurcaciune de bărbat are în locul ei nu mi-ar fi frica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probleme sigur are tanti aia, mai ales ca a zis ca nenea e "foarte chipeș"

| iulia0514 explică (pentru suntserios):

Are nevoie de un consult psihiatric și de unul oftalmologichappy

| Dismally a răspuns:

Eu cred ca ambii au nevoie de un consult psihiatric, nici el nu e sanatos daca accepta asa ceva big grin

| iulia0514 explică (pentru Dismally):

Pai la cât ii de cinoș se bucura ca a găsit-o și pe asta rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar că e vorba despre posesivitate și dominare aici.
Femeia asta nu are toate țiglele pe casa din moment ce acționează astfel, dar și el accepta pasiv și se supune fara echivoc.
E o relație toxica, din păcate.

| iulia0514 explică (pentru anonim_4396):

Eu cred că lui ii convinelaughing oricum șanse sa mai găsească o proastă ca aia nu prea mai are având în vedere că bietul om e *** răuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietene, dacă tot vrei să ajuți, oferind un răspuns, ai putea măcar să rezumi totul la un paragraf, nu sa te întinzi cu n răspunsuri fragmentate și adesea lipsite de logica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-ai amuzat teribil, dragă Iulia. laughing)
Ceva ieșit din comun nu-i, deoarece situația asta o vedeam mereu la cupluri, doar că inversate rolurile. De obicei femeia era cea "ținută" în casă/ostatica și bărbatul comandantul. Ei bine un bărbățel și-a găsit și el nașul, în final. Deci n-ai idee cât mă poate bucura vestea asta. rolling on the floor) Glumesc acum, dar oricum, pentru el nu e chiar neagră situația, adică omul nu lucră și e întreținut de femeia lui. Să zică mersi, pentru că-i e bine.
În orice caz, în situația asta mai greu să auzi că femeia l-ar și bate pe bărbat, însă invers de obicei, auzeai că femeie pe lângă că era ținută ostatică în propria casă, de propriul bărbățel, ăla o mai și bătea. laughing
Lady asta nu cred că îl și bate, dar oricum ar fi, roata s-o întors, atâți ani de sclavie pentru noi, acum doamna asta o venit să ne răzbune, pe noi femeile. happy
Me gusta! big grin

| iulia0514 explică (pentru anonim_4396):

Acum dacă e sa analizăm bine ne-am da seama ca totul e doar un scenariu pus la punct pentru a câștiga ceva banii pe rețelele de socializare

| anonim_4396 a răspuns (pentru iulia0514):

Oare? laughing
Cam trist dacă e așa, chiar m-aș fi bucurat să aud că un bărbățel și-a găsit și el nașul. big grin
Dar dacă e așa cum spui tu, dragă Iulia, atunci wait, avem de a face cu 2 oameni afurisiți de smart care au conceput un plan briliant. happy
Dacă e, în schimb, să credem scenariul atunci aș fi spus că doar doamna e cea smart. laughing

| iulia0514 explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca nu sunt bărbați care sunt la cheremul nevesteilaughing ohoo sunt destui care sunt chiar bătuți

| razvanu439 a răspuns:

Eu înțeleg că gelozia e tot o dovadă de iubire dar cu asta nu sunt de acord. Aceste personaje suferă de sindromul "mă simt important".

| iulia0514 explică (pentru razvanu439):

Gelozia e o boală nu are nimic de-a face cu iubirea