| FataCuOchiCapruiX a întrebat:

Buna dragilorbig grin Am si eu nevoie de putin ajutor.
Deci: In martie la scoala s-a organizat ceva unde erau invitati si alti elevi de la alte scoli si licee. si era un baiat care avea o privire superba. ne uitam unul la altul dar nici unul nu a mers sa vorbeasca cu celalalt. In acceasi zi i-am cerut id-u pe facebook si am vorbit foarte putin pe mess. Mie imi placea foarte mult. am pierdut id-u lui. acum cateva zile l-am vazut on pe fb si m-am bagat in seama cu el. l-am intrebat daca isi mai aduce aminte de mine si mi-a zis ca da. i-am zis ca am pierdut id-u lui. am vorbit alalteieri pe mess si m-a intrebat cine sunt. i-am zis ca asa si asa. si a zis ca isi aduce aminte de mine. cum ar putea sa ma uite. m-a tinut numai in complimente. era asa de dulce. eu sunt intr-o relatie cu un baiat dar nu ne-am mai vazut de doua luni.el tine la mine. dar nu mai e la fel. eu nu vreau sa ii spun..astept pana in septembrie cand ma intorc in tara sa vad daca isi mai revine relatia noastra. problema e ca acest baiat de care m-am indragostit eu acum. a vazut ca sunt intr-o relatie cu cineva. si de atunci a inceput sa nu mai vorbeasca asa cum >vorbea...frumos8-. de la aceasta chestie eu am ascuns relaia cu acel baiat dupa fb. eu as vrea sa vorbesc cu el in asta o luna cat mai e pana ma intorc. poate cand vin sa iesim odata in oras. sa il cunosc,, poate iese si ceva. dar imi e frica sa ii spun. poate ma crede o ciudata sau chestii de genu!
Ce pot sa fac? Va rog am nevoie de putin ajutorpuppy dog eyes.
Cand vorbesc cu el ma simt extraordinar..simt acei fluturasipuppy dog eyes pe care nu ii mai simt cand vorbesc cu prietenul meu.
Dau fundita
Si as mai vrea niste statusuri despre aceasta stare. ma binedispune faptul ca vorbesc cu el.

3 răspunsuri:
| Ioana22B a răspuns:

Spune-i baiatului de care iti place cum sta treaba cu prietenul tau actual, ca nu va mai intelegeti asa de bine si ca nu v-ati mai vazut de ceva timp si poate asa va vorbi din nou ca inainte cu tine.Continuati sa va cunoasteti si cand vi in tara poti iesi cu el la o cafea, iar daca totul e bine.te poti desparti de actualul pentru ca dragoste cu forta nu se poate oricum!happy

| Carmy21 a răspuns:

Bună.
Păi dacă chiar simți ceva pentru băiatul acesta poți să îi spui iubitului tău că ar fi bine să faceți o pauză și să vă despărțiti. Apoi încearcă cu celelalt să ieși să vezi cum e happy. Sper să nu fie vreun dobitoc care face mișto de fete sunt mulți așa și te sfătuiesc să nu ai atâta încredere în el happy. Îți urez succes.
Pa, pa.

| Dan_3443 a răspuns:

In primul rand spune-i prietenului tau ca numai simti nimic pentru el ci pentru altcineva si apoi incearca sa iti iei inima-n dinti si sa ii spui celuilalt baiat ceea ce simti, in viata cand vrei ceva, faci tot posibilul sa-l obti, daca nu incerci si nu ai curaj, nu rezolvi nimic...