| iulia0514 a întrebat:

Bună dragilor!
În ultima perioada am tot dat peste tot de fete care au cont de only fans și chiar sunt mândre de asta și chiar iubiții / soții le felicită și le încurajează!
Poate sunt eu mai încuiată dar trebuie să recunosc că după părerea mea asta e tot un fel de prostituție!
Întrebarea mea este următoarea ce părere aveți despre fetele care practica această meserie, considerați ca e ok și trebuie susținute și încurajate?

46 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru AndreaDanci):

Depinde si de prostituate, care au noroc de clienti ca lumea sau nu.
Cu sal min pe economie nu poti fi ok, nu conteaza ce zice.
Nu ai cum, toate is f scumpe, ai o viata de cacao asa.

| Drimmero a răspuns (pentru iulia0514):

E simplu, nu as sustine partenera sa isi arate toate orificiile pe net unor dubiosi cu fel si fel de fantezii.

| Drimmero a răspuns (pentru AndreaDanci):

Si daca se castiga 'putin' de ce nu se poate angaja la un job normal ca alte femei sau ca toata lumea? sunt joburi unde castigi ceva mai mult decat un minim pe economie si nu e nevoie de sa te dezbraci pentru toti dubiosii, ceva nu se leaga cu prietena asta a ta.

| iulia0514 explică (pentru Mosotti):

Nu știu dacă câștiga ele chiar atât și dacă câștiga spre să le ducă mintea sa investească banii ca altfel nu le vad bine!

| Hypefox a răspuns:

Susțin mai degrabă ca sa aiba cuvânt si sa fie atât de sus încât să-și pună ele iubitul să-și arate curul pe only laughing
Sa câștige bani frumoși corecți naibii, ce e prostia asta.
Vedetele p**ii. de pe only, serios.

Au creier de găină si tot ce stie sa faca e doar sa si vanda corpul pe net.
Poate sa câștige mii, nu ma doare capul, mai degrabă câștig sute de mii având reputația corecta prin munca cinstita pe baza creierului meu ce funcționează impecabil decât sa am creierul in cur/tate si atat laughing

| iulia0514 explică (pentru Hypefox):

Din câte am înțeles și bărbați fac happy
Și eu sunt de aceeași părere dar repet e strict părere mea!

| Hypefox a răspuns (pentru iulia0514):

Știu ca fac si bărbații, dar sa se schimbe rolurile si sa fie vânduți de ele, nu invers ca sa faca bani pe spatele lor laughing
Oricum niciuna din variante nu e strălucită laughing

| Mosotti a răspuns (pentru iulia0514):

Unele castiga, depinde, mai ales alea pe cont propriu, pai daca iti la 150 lei pe partida, si are nu stiu cati, iti dai seama, pai stiu eu, sunau telefoanele in draci.
Cel mai bine sa investeasca in imobiliare, multe au investit ca erau mai ieftine casele acum 15-17 ani cand ma mai duceam eu rar.

Ca sunt unele fara minte care cheltuie tot, e alta.
Era o fata aici care la majorat vroia sa faca videochat, si i-am zis sa faca daca vrea, dar paralel sa si invete, sa se duca la fac, sa aiba o meserie, sa nu se bazeze pe videochat.
Dar nu am condamnat asta ca altii.

Dar noi acum vb de meseria in sine, nu neaparat de partea financiara.

| iulia0514 explică (pentru Hypefox):

Nu prea! Oricum până la urmă e viata lor și fac ce vor cu ea

| iulia0514 explică (pentru Mosotti):

Sti cum e fiecare își alege cum își așterne propriu pat și asa doarme, înțelegi tu ce vreau să spun

| Danny28 a răspuns:

Târfe. Le este lene să muncească. Le este mai comod să își arate gaura pe net. S-a dus de tot omenirea asta.

| Danny28 a răspuns (pentru wildthing):

Ăsta e feminismul. Dacă nu le pupi în fund ești catalogat ca misogin laughing

| AndreaDanci a răspuns (pentru Drimmero):

Acea prietena castiga foarte bine. Nu ar face nicioata banii astia din alta munca. Nimeni nu face. Castiga peste un procuror cu 10 ani de experiena. Colegele ei nu fac. Prietena e in top 10 creatori
Daca nu ai ceva special nu ajungi sus si nu castigi multi bani

Cat despre restul, am zis, probleme de sanatate si copii de crescut.
Sunt oameni care nu pot sta 8 ore in picioare sau 8 ore pe scaun si majoritatea angajatorilor nu sunt de acord ca tu sa ai 6 pauze pe zi sa te duci sa faci o plimbare de 5 minute sa ti se relaxeze coloana. Majoritatea au 2 pauze mai mari si stramba din nas si la alea. Iar pe joburi online cum e call center la fel, stai cu camera deschisa, 8 ore pe scaun, nu poti sa iti scoti tata sa alaptezi copilul intre timp.
E mult mai flexibil ce fac ele.

| Mosotti a răspuns (pentru iulia0514):

Pai depinde si ce sanse are, ca nu e chiar asa ca fiecare isi asterne si asa doarme, depinde.
Ca sa te duci la razboi ai nevoie de arme, abia daca le ai, iti alegi cum iti asterni.
Deci depinde de caz.

Arme: fizic cum arati, minte, forta fizica (la barbati), psihism bun unde intra ambitie, motivatie, vointa, energie, felul de a fi (daca alegi banii sau sa-ti placa un job chiar daca e mai slab platit dar tot okey), mediu in care te nasti adica familie, societate.

Deci tot ce nu depinde de tine.
Astea le ai sau nu le ai de la natura.

In functie de ce ai din alea, iti cam asterni.
Daca ai psihismul bun si minte iti asterni folosind la maxim ce ai, stii sa folosesti si sa gestionezi treaba.
Daca nu ai psihismul bun si minte, poti avea calitati si sa nu stii sa le folosesti, ori nici nu stii ca le ai, sau nu vrei sa le folosesti, esti lenes, comod (adica asta vine daca nu ai psihicul sanatos).

| just4ubr2015 a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea unele pe centura altele pe only altele la puf tot ceea ce conteaza este ceeea ce vrei tu sa faci cu corpul tau o femeie care se respecta nu face lucrurile acelea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot pe încuiere sunt și eu. happy
Încurajez multe chestii, chiar nu am probleme grave cu țiganii, din anturajul meu îs cea mai fană asiatici, negri și alte nații, chiar și îndoctrinată de religie, zic eu că-s open mind. happy Dar treburile astea, nu, nu, nu!
Nu le pot tolera și accepta! Prostituția și tot ce e din sfera asta nu pot accepta. Pot accepta că unii vor mai multe neveste/bărbați, că au fantezii șuchii, mulți le avem dr altfel rolling on the floor) dar cu soțul/partenerul tău, atât.

Pot accepta până și ideea că femeile din prostituție vând până la urmă sexul și aia e. Uneori mai ferice de ele, dacă nu le vin ultimii borfășei, ele îs frumoase, ăia le oferă și sex și plăcere, poate dau chiar peste unii destul de galanți, o mai fac și cu protecție, dacă îl mai face și pe ăla să i să () why not, ai zice că madam astea trăiesc în Paradis.
Dar tu, dragă, Iulia ai pus o întrebare genială și ceea ce de fapt nu ar trebui să se facă, deși pare paradisul, și suntem open mind, nu ar trebui încurajate fetele la așa ceva din cauză că încurajând la asta, încurajăm și industria să se preteze la ceva gen cazul Caracal, dar ăla e doar picătură în ocean. Din păcate oceanul crește pe zi ce trece tot mai mult. Păcat că se ajung la cât mai multe perversiuni din cauza acestei permisiuni. Și faza e că de la asta va duce și la alta, și la alta și mereu va fi așa, mai grav și mai grav.