| anonim1235248 a întrebat:

După calendarul meu astăzi este ziua ovulației...acum aproximativ jumătate de oră am avut contact sexual neprotejat dar cu finalizare in exterior. Care este riscul unei sarcini?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Riscul de a se forma o sarcina este 0 (ZERO), insa bineinteles cu conditia ca partenerul tau de sex sa aiba experienta sexuala suficienta si necesara, dar mai ales sa aiba capacitatea de a reusi sa-si controleze, coordoneze si sa-si retina la perfectie procesul de ejaculare. In caz contrar probabilitatea de sarcina se situeaza undeva intre 0 si 100% NEsansa. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca partenerul a reusit sa se controleze si ejacularea s-a produs in afara vaginului atunci nu prea ai cum sa fii ramas gravida.