| anonim_4396 a întrebat:

Am ejaculat în prezervativ, după care am urinat și am spălat penisul, urmând un alt contact sexual de data asta neprotejat, fără finalizare. Care este riscul unei sarcini în aceste condiții?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai pot sa ramana urme care sa contina spermatozoizi, sa stii. Trebuie sa intrebi asta inainte sa faceti. Deci riscul ar fi unul mic, dar nu zic ca nu exista. Desi probabil ca nu.

| Emilian65 a răspuns:

Daca iubita ta era in perioada fertila exista sansa sa ramana gravida.

| Frank51 a răspuns:

Daca sus la user apare anonim inseamna ca intrebarea a fost stearsa de user nu? Ca sa nu mai tot raspund degeaba, ca nu cred ca mai primeste notificare, nu?

Aproape inexistent.
Dar tu nu iei în calcul ceva esențial, în determinarea riscului nu ești doar tu ăla de luat în seama, ci și ea. Perioadă fertilă sau nu?

| Mirella2344 a răspuns:

Destul de mare