| anonim_4396 a întrebat:

După cât timp e normal ca băiatul să prezinte părințiilor o fată?
Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu exista timp stabilit pentru asa ceva, fiecare o face cand vrea si simte.

| RAY a răspuns:

Dupa prima noapte desigur, romancele =obsedate de nunta

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce varste au baiatul si fata si cat de serioasa este relatia.
daca aveti 15-16 ani, nu-i nevoie de prezentat.
Daca aveti peste 20 de ani si relatia este serioasa, dupa 6 luni.

| Andreeush a răspuns:

Oricând simte fata că a venit momentul să le facă cunoștință părinților cu băiatul respectiv.

| Hammurabi a răspuns:

De ce trebuie să te prezinte părinților lui?
Nu e obligatoriu, pentru că nu e normal să ceară vreo confirmare de la părinții lui pentru așa ceva. Nu e o "afacere" de familie.

| Plato a răspuns:

Nu vad in gestul asta nicio semnificatie relevanta secolului nostru. Poate sa n-o prezinte, la fel de bine cum poate s-o prezinte absolut oricand. S-o prezinte *parintilor*, nu stiu ce sunt "parintiile".

| QElenaBoghiu a răspuns:

Când considera fata și băiatul ca au o relație serioasa sau pe lunga durata.

| Gaby212 a răspuns:

Daca e un baiat serios care are ganduri de buna credinta cu fata respectiva, nu are nevoie de prea multa vreme...In general, dupa ce te indragostesti cu adevarat de cineva, stii ca e aleasa si e in dezavantajul tau sa pierzi timpul pe baiguieli si ocolisuri.
Nici sa se grabeasca, sa ia decizii pripite pe care le va regreta mai tarziu...Cand incepeti o relatie, e bine ca familiile deja sa se fi cunoscut.Nu sa te trezesti ca ma-sa nu te suporta sau ca taica-tau crede ca e cocalar.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Iubita mea, nu exista acel "timp", este vorba despre cat de serioasa este relatia voastra. Spre exemplu, daca sunteti impreuna de 3 luni si va simtiti ca si cum va stiti de ani, totul e perfect, nu va inselati, petreceti mult timp impreuna, toata lumea stie ca sunteti un cuplu, prietenii si colegii *ati intretinut relatii intime (nu e obligatoriu), cam atunci ar putea baiatu sa le spuna parintilor. Daca de exemplu aveti 6 luni si baiatul te inseala si nu e serios, normal ca nu te va prezenta parintilor. Totul tine de intentiile lui. Si bineinteles de curaj, poate unii nu se simt pregatiti sa le spuna parintilor sau se simt complexati. Oricum, ai rabdare! :*