| RenesmeeLuv a întrebat:

Dupa ce eu si prietenul meu cu care am fost 8 luni ne-am despartit, el nu ma lasa in pace. Ma tot cauta, nu ma lasa sa il uit mai ales cand stia ca in viata mea ar fi vorba de altcineva. A facut tot posibilul si m-a despartit de o persoana pentru ca stia ca inca mai am sentimente si pentru el, dupa aceea iar devenea rece. De ceva timp ne-am indepartat si parca imi era dor de el asa ca am facut o aiureala cand ne-am vazut. I-am cerut sa ma sarute. Atunci eram singura. Ziua urmatoare mi-a zis ca era sigur ca m-a uitat iar acum eu l-am ravasit din nou, si acum iar se gandeste numai la mine. Zilele astea mi-am gasit pe cineva, pentru ca m-am saturat sa astept dupa el, si pentru ca toate prietenele imi spuneau ca nu merita, sa il uit mai bine. Dupa ce ne-am despartit imi zicea ca tine mult la mine, dar nu voia sa ne impacam, insa atunci cand ne vedeam nu suporta sa ma vada ca stau cu altcineva. Ne-am intalnit la o petrecere, si am stat din nou impreuna toata seara. Toata lumea a crezut ca ne-am impacat, el zicea ca daca l-as iubi as astepta dupa el si 10 ani, ne-am sarutat, strans in brate. Nu pot trece peste pentru. ca inca mi-e dor de el, dar el stie ca am pe altcineva, si spunee ca acel cineva e catelul meu. Nu mai vreau! Adica stiu ca daca vreau, pot sa nu mai repet asta. Dar nu stiu de ce el inca vine la mine, vrea sa ma sarute, mai ales cand afla ca am pe altcineva, dar nu vrea sa ne impacam. Bine, greseala mea, o sa incerc sa il ignor de acum insa imi place cum saruta laughing Si mi-e dorr de el uneori:X De aceea tot gresesc atat. nu stiu ce vrea el de la mine, poate ati trecut prin asta si stiti voi. El spune ca e prea devreme sa aiba o relatie serioasa, ca tine mlt la mine si imi spune ca o sa vad eu, la cat de mult am tinut la el, peste 2 ani poate nici nu o sa il mai salut.Mai era o faza, in legatura cu sexul. El vrea sa o faca mai repede, inainte de casatorie eu am zis ca nu sunt pregatita, si nu vreau asta la varsta mea. Stiti cevaa? Ati mai trecut prin asta? mai avem sanse peste cv timp oare?laughing. Sa stau singura? Sa am prieten? laughing. Mesk:X. Fundoooi.

1 răspuns:
| Hitch a răspuns:

Eu cred ca ai INCHEIAT relatia cu FOSTUL tau iubit (dupa cele 8 luni de relatie), si ar fi bine sa-ti pastrezi decizia (Nu regreta deciziile luate in viata, vei fii mai increzatoare in viitor). Atat in timpul relatiei voastre cat si dupa aceea el s-a dovedit a fii o persoana GELOASA si POSESIVA (care sunt opuse iubirii si protectiei) si care mai tarziu oricum distrugeau relatia voastra. Sentimente fata de el e normal sa ai si e bine ca le ai, dar ele raman AMINTIRILE tale placute. Din pacate deocamdata nu puteti sa mentineti o relatie de prietenie, deoarece prin firea lui geloasa si posesiva va incerca sa-ti distruga toate noile relatii pe care incerci sa le ai in viitor. Deci lasa acest capitol al vietii tale inchis, si concentreaza-te asupra NOULUI PARTENER si asupra VIITORULUI. Cu cat cunosti mai multi oameni, mai multe caractere, ai parte de mai multe experiente, cu atat vei fii mai puternica!
P.S.: Prietenele tale sunt acolo sa-si exprime opiniile lor, ele nu vor lua decizii pentru tine. Tu esti STAPANA VIETII TALE. Curaj!