| ionneelaa a întrebat:

Dupa primul contact sexul ciclul menstrual e normal sa fie dereglat, sa mai intarzie?

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Prima menstruaţie după deflorare poate întârzia ( cam 3-10 zile ), celelalte NU ar trebui să întârzie!

Toate cele bune.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Se intampla.
La fel exista sanse egale ca intarzierea ciclului menstrual sa nu fie din cauze hormonale ci din cauza unei sarcini, mai ales daca contactul sexual a fost unul neprotejat soldat cu ejaculare inauntru (sau relativ pe langa)!

| BallsofDust a răspuns:

Dragostea cu ciclul nu are nici-o legatura happy