| Beibiiis a întrebat:

Am o problema. Imi intarzie mult ciclul menstrual. De ce?

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Bună!
Absenţa menstruaţiei poate fi datorată, pe lângă sarcină, anorexiei, unei importante pierderi în greutate, practicării anumitor sporturi, stresului, unui şoc, fricii sau unor tulburări la nivelul uterului sau ovarelor. Dar dacă nu ai împlinit cel mult 2 ani de la venirea menstruaţiei se poate ca aceasta să nu se fi reglat şi atunci nu trebuie să te îngrijorezi.

| fantastica a răspuns:

Cel mai bine si corect la aceasta intrebare poate sa-ti raspunda medicul ginecolog. Eu zic sa nu risti si sa mergi la medic, in cel mai apropiat timp!