| anonim_4396 a întrebat:

e jenant ca intreb asta dar am ajuns intr-un moment in care am nevoie si de pareri din exterior. Eu si iubitul meu suntem impreuna de un an, inainte sa ne mutam impreuna sexul era minunat, unde apucam, de 3 chiar 4 ori pe zi, nimic de reprosat. Ma asteptam ca dupa ce ne mutam impreuna sa nu mai facem sex atat de des insa nu ma asteptam sa fac eu mereu primul pas, sa ii citesc pe ochi ca pentru el ar fi o datorie. Incerc sa il surprind si nu reusesc, orice as face. Sunt zile in care nu facem deloc dragoste si nu vreau sa credeti ca sunt vreo ahtiata dupa sex insa mi se pare putin ciudata schimbarea aceasta dupa atat de putin timp, cel putin din partea lui. Tin sa mentionez ca ne-am mutat de 2 luni impreuna. Ce parere aveti? va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa diversificati placerea -Aici e vb de Romantism-schimbati locu,merge-ti la munte,undeva unde sa fiti doar voi doi -E posibil ca mediul si atmosfera sa il distraga si sa il faca mai rece -Surprinde-l facand lucruri noi si care ai plac, fantezii, etc. Apoi ia gandeste-te ca poate are o problema sau crede ca nu te mai poate satisface, poate se gandeste ca vrea mai rar si te vede ca pe o viitoare sotie. Poate vrea sa te respecte si sa o faca normal si fara nebunii.E posibil si e urat dar poate ca s-a cam saturat de asta -Lasa-l si fi mai retrasa -ancearca sa il faci sa te doreasca -Recurge la tinute sexi dar nu face cu el sex, fa-l sa te doreasca si mai mult si nu face cand vrea el.

8 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Buna am citit intrebarea ta tu te-ai intrebat poate are o problema de sanatate? Sau poate a aparut aceea plictiseala in pat asta numai voi stiti ce faceti aceeasi problema am avut si eu si am rezolvat-o mai multe nu pot sa spun aici sper sa rezolvi problema cu iubitul tau multa bafta si iubitiva mult

| epurasu a răspuns:

Daca faceti de 2 ori pe saptamana este normal! -zilnic sau asa cum ai spus pe zi de cateva ori este exces duce la epuizare-- concluzia : intelege-l!

| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca a gasit alta.Dar e politicos.Si ii e mila de tine. Oricum, atractia sexuala nu dureaza mai mult. Daca nu aveti nimic in comun e ca cu pisicile in calduri, periodic. Scuze de sinceritate.

| Alcyon a răspuns:

S-o fi saturat si el de sexuiala non stop. La inceput e normal s-o faci des, ca esti statut si simti nevoia. Dupa un timp insa, ti se cam ia. Mai vrea omul sa mai faca si altceva, nu s-o frece toata ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai de vorba cu el, poate ca are o problema si nu o poate rezolva.Intelegerea si Discutiile pot rezolva multe probleme.Mult noroc.

| Ichnat a răspuns:

Problemele intr-un cuplu se rezolva impreuna!
intreba-l care e problema!

| RaluBaby a răspuns:

Orice schimbare in viata cauzeaza stres. O fi asta motivul. Sau poate ca realizeaza ca astepti mai mult de la el, iar asta il inhiba. Cert e ca trebuie sa vorbiti. Comunicarea este esentiala intr-o relatie.

| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

Vezi poate prietenu.tu o dat in impotenta si e jenat sa.ti spuna... vezi ca sperma sa nu fie fake. Verifica si tulaughing