| nice67 a întrebat:

Am o problema cu iubitul, de la un timp il surprind tot mai ingandurat, devine mai trist si mai tacut; cand il intreb ce are, imi spune ca n-are nimic...suntem impreuna de aproape un an si nu as vrea sa se desparta de mine. Numai imi da atat de multa atentie ca inainte, chiar daca imi spune ca iubeste mult, uneori il simt absent chiar daca stau langa el, ma tem sa nu ma paraseasca. Ce as putea face? Nu vreau sa-l pierd, nu pot sa accept acest gand.
M-ar ajuta mult niste pareri, chiar sunt foarte trista din aceasta cauza, il iubesc enorm.

Răspuns Câştigător
| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Oare e o fire mai introvertita, mai retrasa in sine? spui ca de la un timp il surprinzi mai trist si ingandurat. asta nu se intampla inainte? poate este un baiat destul de introvertit si tacut?
sau trece printr-o perioada grea, despre care n-are chef sa vorbeasca cu tine. stii, sunt persoane care au dificultate sa-si exteriorizeze sentimentele, poate te iubeste la fel de mult ca la inceput, dar asa cum ti-am zis trece printr-o faza grea si de asta e atat de ingandurat.
este ingrijorat de ceva, si asta il face sa fie foarte ingandurat, ii tine mintea ocupata. dar nu putem sti la ce se gandeste. sfatul meu este sa te arati o persoana ascultatoare si dulce, intima si confidenta, dovedeste-i ca-l iubesti si ca-l asculti; sper sa aiba mai multa incredere in tine si sa-ti spuna de ce este atat de ciudat de la un timp.
Bafta

| nice67 explică (pentru KapshunikaViorika1994):

Mlt pentru sfat, voi astepta poate revine la normal.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Un an e deja mult. Trebuie sa accepti ca orice relatie are si un sfarsit. Sfarsitul incepe prin lipsa de comunicare.

| nice67 explică (pentru neutrino):

Da. El nu ca nu vb cu mine, ci doar il surprind uneori trist, si nu imi spune dar are ceva; iar eu chiar nu vreau sa-l pierd. ce as putea face?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Dar ce sti despre familia lui? Poate are greutati, probleme in familie si nu a povestit asta nimanui.Incearca sa-l intrebi iar daca este adevarat ramane-i aproape, orice ar fi. Acesta este un test al iubirii

| nice67 explică (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Da mlt, din cate stiu eu, ii cunosc familia, nu prea are nimic; el nu stiu ce are... sper sa-i treaca

| KapshunikaViorika1994 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Sunt cu totul de acord cu ceea ce spui!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns (pentru KapshunikaViorika1994):

Multumesc foarte frumos.Am mai cunoscut oameni de astia, aveam un coleg in clasa astfel care de altfel nici nu prea isi exteririza sentimentele. Poate nici inainte nu era altfel

| nice67 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!

| MariusILY a răspuns:

Pai stiu sigur la ce se gandeste, la o decizie importanta care te include si pe tine poate exista cineva care pune pete in roate, fi foarte atenta sa nu cumva sa fie cineva care sa se tina dupa el iar el daca nu cedat va ceda odata si odata trebuie sa faci cumva sa afli daca are vreo problema sau hmm... o alta femeie., bafta!