| Emma a întrebat:

Buna!
E normal ca dupa masturbare sa simti o durere?
Datorita acesteia am dureri de sani?
Va rog, lamuriti`ma
Ps:Nu trebuie sa mi vina ciclulbig grin
MS!

Răspuns Câştigător
| StropiDeDor a răspuns:

Vad ca intrebarea ta e ironizata.
uite, hai sa iti explic putin.
in timpul excitarii(cand faci sex/te masturbezi)tensiunea sexuala se acumuleaza in tot corpul, dar si in sani. daca ai observa in momentele acelea, sanii se umfla putin, se intaresc.cand ajungi la orgasm, tensiunea se elibereaza, sanii se lasa, revin la marimea initiala si e posibil sa simti o usoara durere.acum depinde si cum si cat te doare.ar trebui sa te doara usor si cateva minute si nu ca atunci cand urmeaza sa iti vina menstruatia.

7 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu ar trebui sa ai dureri! masturbarea se face in scopul obtinerii orgasmului! depinde de tehnica! sanii nu dor din aceasta pricina!

| Narfundo a răspuns:

Nu o mai face...organismul tau o sa cedeze pana la urma. Te lasa cu sechele la 25 de ani o sa arati ca la 17sad. Am vazut multe fete in stadiul asta, asta pentru ca multe fete fac asta de la o vreme{si baietii stai linistita}. Ce este mai rau este ca dupa ce o faci incepi sa ai gusturi din ce in ce mai nasoale si te multumesti si cu un cct. Fara suparare incerc sa te ajut.

| Emma explică:

M`a masturbat iubitul n`am facut`o singura!

| Nastia a răspuns:

Da in primul rand e normal sa te masturbezi? nu poti sa astepti sa te faci mai mare si sa o faci cu un baiat? disperato!

| MaxX_7703 a răspuns:

Ai de ***, la 14 ani te masturbeaza iubitu?
Copii din ziua de azi... straight face

| aumih16 a răspuns (pentru MaxX_7703):

Nu ar trebui sa te mai mire nimic ce se intampla in ziua de azi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu la fel ma masturbez mai pot avea copii?sad