| Anamaria45A a întrebat:

Buna e o poveste destul de lunga deci sper ca va ve ți face timp sa citiți.
Acum aproape 4 luni îl întâlnisem pe baiatu asta de mi-a schimbatviata în rău.
La inceptu totul era bine, bineînțeles cum este o relație la început.
După ce am trecut de perioada asta făcusem o luna de relație frumoasa pot zice.Dar după ce am avut si primul contact sexual a început sa devina foarte nesimțit.Ma bătea îmi vorbea urat. Nu le am spus nimic părinților despre ce era cu el din motive ca ma vor certa.Il iubeam asa de mult incat nu conta ca ma bătea sau îmi vorbea urat, eram acolo pentru el mereu. Pana când într-o zi, urmă să mă duc la el și am decis amândoi sa întreținem relații intime doar ca nu știam ca în secunda aceea avea ca toată viata mea avea sa se de a peste cap.Ma filmase fără sa stiu. Tocmai după o săptămâna am aflat ca un filmuleț circula cu mine pe internet. Am fost devastata îmi venea sa ma omor chiar și acum îmi vine sa o fac
Nu m-am mai dus la liceu.Toata lumea ma judeca.Pana și părinții mei nu știu ce sa fac.Doar când ma gândesc prin ce momente trec îmi vine sa mor.Va rog sa ma ajutați cu ce as putea face ????

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la Politie si denunta-l!

| anonim3247 a răspuns:

Voi fetele sau femeile trebuie să aveți grijă cu cine faceți sex.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Postarea pozelor/ clipurile fără acordul dat de persoana aflata acolo, se pedepsește prin lege.( te duci la politie și îl reclami).
Pe lângă asta, ok îl iubeai, dar un om care te tratează ca pe o cârpă nu este de ținut.
Nu accepta pe viitor astfel de lucruri ca nu e normal sa îți vorbească ca ultimul țăran și să te lovească ( ca e o **** masculina, dacă alege sa dea într o fata).
Știu ca e greu, înțeleg situația.
Dar nu e ok, ca el acum sa se distreze și tu să suferi și să ramai cu traume după tot.
Intoarcete la liceu, bârfa dispare repede crede-ma o sa apară altceva pe parcurs care sa le atragă atenția.
Deci :
1) Te duci la politie
2) Îl blochezi pe nenorocit.
3) Te întorci la liceu, pentru ca viitorul tău contează mai presus de orice și cine te judeca pentru asta ( nu știe prin câte ai trecut și suportat cu acest " smecheras ".
4) Începi o noua viata și nu mai permiți oamenilor toxici sa apară în viata ta.
Legat de părinți, o sa te ierte pe parcurs, ești copilul lor indiferent de ce orice s ar întâmpla.

Am încredere în tine ca poți sa o faci, ești o persoana minunata ok?
Karma nemernicului o sa fie pe măsură!

| GeorgeCazan a răspuns:

Politie. Reclama-l pe nesimțit, pentru bătăi, pentru filmarea de care nu ai știut, pentru postarea filmării pe internet fără acordul tău și pentru șantaj. Toate sunt fapte penale.

În principiu părinții tăi au dreptate, dar tot ei trebuie sa te și susțină în aceste momente grele. Nu înțeleg totuși de ce ai ales sa fi bătută de individ, de mai multe ori. De prima dată trebuia sa te duci la poliție.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Vorbește cu părinții tăi și sună la poliție pentru această problemă.
E ilegal ce a făcut, nu are dreptul să publice poze/filmulețe cu tine fără acordul tău și nici măcar să le dețină și dacă el e major e și mai bine