| GabrielaBi a întrebat:

e posibil ca la 15 saptamani de sarcina cand te culci pe un loc drept,sa ai impresia ca burta ti se lipeste de spate, adica sa nu ai nici o umflatura?
Problema e ca am 17 si nu am avut pina acum relatii sexuale (asa cred).
Adica, pe 16 ianuarie am fost la o zi de nastere si pentru prima data in viata mea m-am imbatat,nu tin minte chiar tot...tin minte pe episoade,tin minte ca m-am sarutat cu un baiat,dar oare s-a ajuns mai departe? Tin minte cum m-am dus acasa, cum am dansat, cu cine am vorbit...dar totusi mi-e frica.
Daca sunt insarcinata ar trebui sa fiu la inceputul saptamanii a 15-a,si am impresia ca-mi creste burta,si parca mi se misca ceva,adica de multe ori ma confrunt cu spasme musculare in tot corpul,dar mai ales la abdomen,am avut si greturi,si in timpul in care am tinut post,am avut arsuri (mama zice ca e de la mincare), ciclu am avut in fiecare luna, cu intarzieri de 2-3 zile.Dar a tinut ca de obicei.
Totusi am auzit ca poti fi insarcinata si sa ai ciclu...
Am facut si un test de sarcina la 20 de zile de la acea zi de nastere si a iesit negativ.
Dar nu ma pot linisti...
Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Paranoia.
Nimic altceva.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai avut relatii sexuale, atunci de ce iti faci probleme de sarcina? Sarcina apare numai si numai in urma unui act sexual cu un baiat care a ejaculat in vagin si sa fi fost tu in perioada fertila.

| Oana92 a răspuns:

Sa speram ca nu esti insarcinata. Sunt deja prea multi prosti pe lumea asta...

Tu presupui ca esti insarcinata in 15 saptamani, dar nu esti sigura. Si la medic ai de gand sa te duci cand nasti sau nici atunci? Nu ca ai avea sanse sa fii insarcinata, dar logica ta lipseste cu desavarsire...