| VeronicaBD a întrebat:

E posibil sa fiu judecata pentru aceasta intrebare, dar chiar sunt curioasa de parerile voastre. Am cunoscut recent un tip in tramvai. Am inceput o discutie, el parea foarte interesat de mine si de viata mea, dar nu mi-a cerut sa tinem legatura sau ceva. Ne-am mai intalnit de cateva ori tot in tramvai. L-am vazut cu o fata de mana( intamplator, inainte sa urce ) L-am intrebat, fara sa ii zic ca i-am vazut, daca vrea sa iesim in oras si a zis ca nu poate, ca e ocupat. Am zis ca e in regula, pentru ca stiu ca are iubita. Era relaxat si mi-a zis ca da are si intr-adevar de aceea nu se poate intalni cu mine pentru ca nu vrea sa o dezamageasca. A vrut sa incheie conversatia, dar dintr-un impuls, l-am oprit si i-am zis: Te rog, doar pentru o noapte, nimic mai mult. S-a uitat ciudat la mine si am adaugat: Nu trebuie sa o parasesti, pur si simplu ne vedem intr-un hotel si...gata. Si-a ferit priviea, nu a spus nimic, dar inainte sa coboare a mormait: maine seara, la 20:30, la X ( numele hotelului). Sa porti cizmele alea de ieri si sa-ti lasi parul liber.
Ma simt ciudat, nu ar fi trebuit sa fac asta, dar in acelasi timp, imi place foarte tare de el. Ce sa fac?

24 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa te duci, din moment ce tu l-ai solicitat, si in functie de ce simti atunci, corelat si cu ce si cum face el, si ce impresie iti face, vezi tu mai departe. Dar nu te du ca la pomul laudat! Ca iti place fizic e una si ca si stie sa se poarte corespunzator - mai ales intim - e cu totul altceva!
Tu poate vrei doar sa nu fi singura, sa fi imbratisata si cam atat, cel mult un Petting mai intens, el poate sa vrea un sex scurt si intens si atat, dar daca ramai apoi cu un gust amar?!
Cerinta lui sa porti aceleasi cizme si parul liber indica clar atractia fizica, asa ca, mai ai ceva timp de gandire.
Asta pe de o parte, iar pe de cealalta, pune-te in locul amicei lui, daca afla si se despart, tu cum te-ai simti?! Adica daca tu ai fi in locul ei si ai pati tu ceea ce tocmai astepti.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru PsihoSex):

Nu înțeleg de ce trebuie sa se simtă ea vinovata ca el își va înșela partenera... Dacă nu e VeronicaBD e alta femeie, el are o relatie. Veronica ar trebui sa fie precauta și sa isi facă griji în privința siguranței ei și mai puțin a moralității.

| VeronicaBD explică (pentru PsihoSex):

Pai si eu vreau sex ca de aia l-am chemat. Nu, nu ma simt singura si nu sunt deloc romantica si/sau sensibila. Pur si simplu a fost o chestie de moment, un impuls pe care mi-a fost frica sa nu-l regret. M-am intalnit cu el si da, am avut parte de asta si cum ai spus si tu, era foarte intens si foarte scurt, nici macar nu m-a dezbracat in partea de sus si am avut niste dureri la nivelul coapselor interioare deoarece a fost foarte-foarte brutal. Nu mi-a placut felul n care mi-a zis sa port cizmele cu tare si parul, mi s-a parut ca ma vede ca pe o papusa sexuala... poate a fost doar parerea mea, dar am avut impresia ca sunt o tarfa in ochii lui

| PsihoSex a răspuns (pentru VeronicaBD):

Imi pare rau pentru tine ca nu a fost cum te-ai asteptat. Este o lectie de viata, din care ai de invatat pentru viitor. Faptul ca nu te-a dezbracat in partea de sus arata un mare grad de incultura si nesimtire - chiar daca poate ai sanii mici si de aceea - si ca nu stie ca sanii mici sunt chiar mult mai sensibili decst cei mari, si trebuia sa te respecte si prin rabdare si delicatete si un preludiu corespunzator. Aviz si altora!
Atat preludiul, cat mai ales postludiul sunt adevarata carte de vizita a unui barbat, dincolo de textile si parfum.
Faptul ca a fost foarte brutal inseaman ca precis nu stie sa reziste pana a te satsisface, mai ales ca nici nu te-a incalzit/excitat suficient, fraierul credea ca daca l-ai placut, gata, esti uda instant cand il vezi?! Ai omis sa spui daca a fost macar un minut de placere, sau macar sa te sarute a stiut?! Durerile acelea puteau fi provocate si de un reflex de aparare, sau vaginism. A reusit sa te penetreze, si macar v-ati protejat?! Era aranjat, mirosea placut, cat de cat?! Sau a fost "iepuras" (speedy gonzales.) adica a terminat sub un minut?!
Daca nu ca o papusa sexuala, cel putin ca "un trofeu" tot te-a vazut, pentru ca tipele destul de emancipate care sa aiba curajul firesc, sa spuna ce vor, sunt destul de rare.
Sunt curios, ce a a spus can d a plecat?! A stat toata noaptea, cum ai vrut tu, a repetat actul, a fost mai bine a doua oara?!
Multumesc, si daca mai ai nelamuriri pe care nu vrei sa le faci publice, imi poti scrie in privat.

| VeronicaBD explică (pentru PsihoSex):

Nu am sanii mici, deloc, dar mi-a zis ca e pe fuga. Nu sunt eu o persoana sensibila de fel. Da, m-a sarutat imediat cum am intrat in camera. nu o fac deloc pe victima pentru ca eu am cerut-o, practic. Nu voiam sa stea cu mine toata noaptea, nu as fi avut ce sa-i zic. Se pregatea sa se intalneasca cu ea. Nu mi-a zis-o el, dar l-a sunat in timp ce urcam si mi-am dat seama ca vorbeste cu iubita. Si a zis ca rezolva ceva foarte rapid si va fi acolo. A durat totul cam 15 minute, nu sunt sigura. Eram destul de tensionata pentru ca era totusi un strain si nu stiam cum sa ma comport deci nici notiunea timpului nu era de partea mea. A zis ca sunt „o tipa misto si l-am distrat putin". Am impresia ca ma considera o usuratica. Stiu ca poate merit, dar tot nu imi pica bine. Nu, a fost un singur act si da, logic ca ne-am protejat. A zis ca daca ne vedem si data viitoare am putea incerca si chestii noi. Am zis ca nu stiu daca ne vom mai vedea si a zis sa nu fiu plictisitoare, tocmai acum cand i-am dovedit ca sunt mai „distractiva" ca prietena lui.

| Sara2 a răspuns:

Du-te, nu-l poti dezamagi, dar nu te implica sentimental pentru ca are iubita.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Sara2):

Pai sa nu fie ea dezamăgită ca asta contează nici decum dezamăgirea lui.

| Sara2 a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Nu are de ce să fie dezamagită, pentru că ea a insistat deşi el i-a zis că are iubita. Nu poţi sa vorbeşti ceva cu un om şi tot tu să dai înapoi (în cazul de faţa vorbim despre întrebarea pusă de ea)

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru Sara2):

Ba poți sa dai înapoi când e vb de siguranța și integritatea ta.

| Sara2 a răspuns (pentru Ecaterina2016):

Ce pot să zic? Ce a căutat a găsit. Nu are cum să te trateze frumos un bărbat care are iubită iar tu cunoşti situaţia. În general vorbind, nu neaparat cazul ei. Îţi asumi riscul dacă îl doreşti, dar bine nu va ieşi. De asta trebuie să fim conştienţi cu toţii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a nu-l dezamagi prin neonorarea promisiunii, ceea ce ar reprezenta un gest considerat atat nepoliticos cat si un comportament al unei usuratice mincinoase, ar fi indicat sa-ti respecti promisiunea de a va intalni chiar si doar pentru a-i spune buna seara, de a servi un pahar de bautura si.....doar atat si nimic mai mult. Sa lasi sa decida contextul si atmosfera creata. happy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce episod suntem?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca nu ar fi corect pentru prietena lui.

| VeronicaBD explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu vad de ce mi-ar pasa mie de ea, din moment ce nu o cunosc. A fost alegerea lui, putea sa ma refuze. Nu am de ce sa tin cont de ea

| anonim_4396 a răspuns (pentru VeronicaBD):

Atunci distractie placuta. ^^

| Ecaterina2016 a răspuns:

Draga VERONICABD tu sa ai grija sa te protejezi și dacă nu se comporta ok cu tine pleci. Mie imi este teama pentru siguranță ta și nu stiu ce așteptări ai tu. Dacă Îți dorești o aventura de 1 noapte e ok dacă vrei mai mult te complici. Legat de relația lui...el are o relatie nu tu, așa ca nu trebuie sa răspunzi tu pentru deciziile lui legat de partenera sa. Mare grija și așteptăm vesti de la tine.

| Ecaterina2016 a răspuns:

VeronicaBD din ce ai povestiti tu după întâlnire nu pot spune decât...TRIST! Pe viitor sa fii selectiva cu cine vrei sa ai raport sexual.Vezi tu pentru individul cu care ai avut tu 15 min de contact sexual (jalnic), esti decât o femeie usoara...dar nu asta contează. Problema e ca tu nu te-ai simtit bine dar ai produs placere unui neghiob. Sunt sigura ca ai învățat ceva din aceasta experiență. Capul sus și mergi înainte.

| VeronicaBD explică (pentru Ecaterina2016):

Dar eu nu sunt deloc dezamagitalaughing Nu inteleg de ce toti insinuati asta. Eu in momentul in care l-am chemat, ma asteptam la doar sex. Pe mine m-a deranjat faptul ca mi-a impus cum sa vin imbracata si in momentul in care am scris intrebarea, imi era putin frica sa ma intalnesc cu cu el, din moment ce e un strain. Dar nu a fost rau deloc, adica mi-a si zis sa nu dau inapoi acum cand i-am dovedit ca sunt mai ok ca prietena lui. Nu mi-a picat bine ca ma considera o usuratica, probabil, desi nu am de unde sa stiu sigur

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru VeronicaBD):

"Ciudat" pentru mine maniera ta de a privii lucrurile. Din cele relatate de tine, pentru mine asta cu impusul vestimentației e ultimul lucru care mă deranjează. Felul în care te-a tratat...pff urat de tot! Ai fost pentru el un nr scurt, plăcerea ta nu l-a interesat deloc!
Eu nu as putea.Pai ca sa fac sex cu un tip...si repet doar sex...l-as "prospecta" laughing) l-as pune sa facă analize și abia pe urma ne simțim bine!

| VeronicaBD explică (pentru Ecaterina2016):

Da, m-a tratat brutal si am avut ceva dureri dupa. Dar pana la urma, nu pentru sex l-am chemat? Doar nu era sa fie romantic? Nici nu mi-ar fi placut daca ar fi fost, avand in vedere ca voiam sex. M-am simtit tratata ca o usuratica, asta ma deranjeaza oarecum. Pentru ca exista aventuri de o noapte, intense si dure fara ca unul sa se simta umilit. Iar eu ma simteam nelalocul meu, nu stiu de ce. Dar a trecut, a zis ca ar fi tare sa repetam, dar nu stiu

| Laura a răspuns (pentru VeronicaBD):

Nu e nimic în neregulă cu faptul că ai făcut sex cu un străin. Păcat doar că ai dat de un dobitoc care n-a ştiut să se poarte, nici prin gesturi nici prin vorbe. "Uşuratică" nu are de ce să te considere. Dar putea fi mult mai frumos şi intens decât atât dacă nu era un ţărănoi. Poţi găsi ceva mai interesant.

| Ecaterina2016 a răspuns (pentru VeronicaBD):

Sfatul meu e sa nu mai repeți cu el aceasta experiență. Sexul implica plăcerea ambelor părți și un respect reciproc chiar dacă nu implica sentimente. Dacă ție îți place să fii tratata așa, este strict alegerea ta. Eu nu te judec în nici fel... doar ca personal nu imi place tipologia asta de barbat...e necioplit.

| AliceNeye a răspuns:

Eu sper sa nu ajungi sa il iubesti, sa simti ceva mai mult dupa o noapte. Va fi devatat daca i-ai spune ca il iubesti.
L-ai rani atat pe el, cat si pe iubita lui, pentru ca k ori ce va fi intre voi, relatia lor va fi afectata.

| VeronicaBD explică (pentru AliceNeye):

Asta mi se pare prea siropos si prea telenovelist. Ne-am tras-o si atat... ma simteam mai ciudat inainte sa o fac, dar acum sunt impacata cu ideea