| anonim_4396 a întrebat:

am cunoscut recent un tip la cantina. Imi placea de el deci am inceput o conversatie. Era foarte interesat de viata mea, de planurile mele, imi zambea continuu si am avut parte de multe contacte vizuale lungi si intense. De atunci ne tot intalnim la cantina( amandoi suntem studenti) si vorbim. Mereu stau langa el. M-a intrebat o data ce varsta ii dau. Am ghicit si el m-a intrebat zambaret..chiar arat de atat( 24)?
L-am vazut de mana cu o fata si ma intreb de ce nu mi-a zis ca are prietena, plus ca era interesat de mine. In oras a fost un festival, iar el m-a intrebat daca merg si cand exact vreau sa merg, dar nu m-a invitat cu el.
Am vrut sa il testez sa vad daca imi va zice ca are prietena si l-am intrebat daca vrea sa tinem legatura si in afara cantinei. A zis ca da.daca vreau eu, dar nu era comod cu ideea. I-am zis sa imi dea facebook-ul lui si a zis ca nu are timp de facebook. Apoi i-am zis ca stiu ca are iubita, iar el a recunoscut asta. Mi-a zis ca nu vrea sa o dezamageasca asa ca prefera sa nu discute cu mine in afara cantinei.
De ce nu mi-a zis direct: am prietena, nu pot? I-a placut de mine sau ii placea atentia mea?( PS: nu sunt o fata urata, nu ma consider bomba sexi, dar pot spune ca am mai mereu baieti in jurul meu)
I-am pus atatea intrebari: Ce faci dupa scoala? Ce faci in timpul verii? Mereu acelasi lucru: O sa ma angajez, nu am ce sa fac acasa. poate mai dau cateva telefoane, dar nimic mai mult. Sunt ocupat. L-am intrebat ce o sa faca de ziua lui? A zis ca nu stie cum si-o va petrece.
De ce nu mi-a zis direct are are iubita daca oricum nu voia nimic cu mine?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

El stie ca o relatie nu tine prea mult la varsta aceasta si, ca orice om gospodar, isi pregateste terenul pentru viitor.

| OldSoul a răspuns:

Poate te vrea ca amanta, la asta te-ai gandit?

| VeronicaBD a răspuns (pentru OldSoul):

Nu cred, pentru ca nu mi-a facut avansuri clare si nici nu m-a invitat undeva. Nu mi-a zis ca are iubita, dar nu a negat cand i-am zis ca i-am vazut si a spus ca ar dezamagi-o daca ar iesi cu mine si apoi m-a ciupit de obraz si a zis sa nu fiu suparata pe el

| RainmakerX a răspuns:

Pentru ca este bine sa ai un plan B in caz ca primul nu iese bine... sad

| R0R0 a răspuns:

Poate pentru ca, privindu-te in ochi, a uitat ca are.

| WaterDrop a răspuns:

Dupa cum povestesti, esti o fetita naiva si el doar incearca sa profite de tine pentru sex.

| VeronicaBD a răspuns (pentru WaterDrop):

Ce sex? Nici macar nu m-a invitat undeva. Mi-a zis ca nu vrea sa isi dezamageasca iubita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti stresanta, probabil ii era rusine sa-ti zica asta, sa nu te faca sa te simti prost.

Inceteaza. Pe bune.