| b342 a întrebat:

E un baiat care ma place, dar mie nu`mi place de el fiind ca am iubit...nu ma comport urat cu el.Nu vreau sa fiu nepoliticoasa. Dar totusi cum as putea sa-l fac sa nu ma mai placa? fara sa il jignesc.Adica,m`am saturat de buzz si buzz mereu.

Răspuns Câştigător
| Edwdw a răspuns:

Eventual poti sa-i spui motivul real, uneori doare mai putin daca stii ce e real, daca sti clar ce nu e bun, decat sa ti se dea de interpretat, unii inteleg altii nu inteleg, depinde de fiecare, eu unul prefer sa mi se spuna verde in fata, mah, tu ai defectul ala, mah, nu te iubesc, nu pot, nu vreau, de aia sau ailalta, nu suport sa mi se ocoleasca acest subiect, cand se ocoleste acest subiect am loc de interpretari, si mai bine ii spui sincer despre ce e vorba ca el sa nu aiba fel de fel de banuieli pripite. asa ca iti recomand sa-i spui intr-un mod usor despre ce e vorba, ca el sa stie clar ce si cum nu merge.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Diplomatic îi spui că ai deja pe cineva!
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu i-ai spus râzând sau serios?
Numai un cretin nu înțelege de vorbă bună!
Pa, pa.

| b342 explică:

Legiuitoarea,i-am spus.Dar tu crezi ca asculta?

| b342 explică:

I-am spus serios.

| Ilinca a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa il ignori pe cat posibil. Nu ii raspunzi pe messenger, iar cand va intalniti il saluti scurt si atat. Nu il privi insistent si nici nu te tine de glume cu el pentru ca va interpreta gresit si va crede ca iti place de el.

| MaLinKa a răspuns:

Da, sunt de acord cu Ilinca, trebuie sa-l ignori. Insa intr-asa fel ca sa nu-l ranesti. Iti skrie, nu-i raspunde, sau daca insista raspunde-i skurt si clar. Ku timpul o sa inteleaga ca nu are sanse si o sa-ti deie pace.

| Bula001 a răspuns:

Incearca sa ii spui ceea ce crezi cat mai furmos posibil incercand sa nu-l ranesti!