| Nimeni2323213 a întrebat:

De ceva timp încep sa cred ca ma comport ca un băiat. Ma îmbrac baieteste, și ma comport ca unul. Ideea e ca m-am saturat și vreau sa ma comport mai mult ca o fata. Sfaturi?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea ai ce să faci, așa e personalitatea ta. Există și destule fete băiețoase, n-ai fi singura.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ție îți place să te comporți așa de ce îți pasă de ce crede lumea?

| Nimeni2323213 explică (pentru Andreeush):

Nu îmi place.

| Andreeush a răspuns (pentru Nimeni2323213):

Atunci încearcă să îți schimbi comportamentul, să fii cum îți place ție.

| Donsavas a răspuns:

De ce te numești nimeni?
Cat despre asta, de ce sa ti schimbi modul în care te comporți natural?
Vrei sa fi ceea ce nu esti? La teatru mai merge, dar in viata reala nu.
Am inteles ca vrei sfaturi pentru a te schimba, doar ca ceea ce vrei tu e cam mult. Ceri prea mult de la tine. Creierul tau asa s-a invatat sa se comporte! Poti sa ti iei alt creier? Nu. Poti sa te accepți? Da. Pana la urma nu e mare lucru. Cine ti a zis ca e o problemă se înșeală. Feminitatea se observa cel mai bine cand ai incredere in tine. Invata sa crezi in tine!

| ancaval a răspuns:

Sper că NU râgâi la volan cu o mână scoasă pe geam și o țigare în cealaltă?

Și ce e așa de greu să te comporți ca o fată? Nu trebuie să fi 24/24 pe tocuri. În funcție de vârsta ta, găsești haine decente și simple.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Spune-i mamei tale să-ți recomande haine și petrece timp cu fete.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Va fi greu sa te dezobisnuiesti. Eu totusi nu inteleg. Tu macar te simteai bine comportandu-te ca un baiat?

| Camelia25 a răspuns:

Citește romane de dragoste. Încearcă sa folosești rimel, bijuterii de fete...

| cadillac20 a răspuns:

Cel mai mult contează părerea ta deoarece e viața ta, poți să devii tomboy(fata care se îmbracă și se comportă ca un băiat, sper că nu mă înșel ), și să te comporți ca o fata.
Dar dacă vrei o schimbare, caut-o tu singură.
sper că te-am ajutat happy