| Syssissy a întrebat:

Cum ma comport cu un baiat care ma place? El e dragut si de treaba, dar nu vreau sa fiu cu el...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar trebui sa fii sincera cu el si sa-i spui ca-l vezi ca pe un bun amic,ca pe un prieten,dar nu ca pe un posibil iubit.
Il vei rani,bineinteles,dar daca nu ii spui,risti sa-i dai sperante care il vor rani mult mai rau, in final.
Evita-l, fii mai putin apropiata de el si lamureste lucrurile, nu poti fii cu cineva din mila sau din obligatie, nu toate sufletele se potrivesc!

| mona a răspuns:

Spune-i in fata ca nu iti place de el sau ignora-l

evenso
| evenso a răspuns:

Atunci te comporti mai rece si indiferent.

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Ii explici frumos si cu binisorul ca voi doi nu va potriviti, ca tu iti doresti altceva, si ca el merita o fata care sa il placa si sa il aprecieze pentru persoana care e el.

Răspuns utilizator avertizat
| ChocolateFantasy a răspuns:

Uf.sa fiu sincera, este o situatie dificila. Bine, asta depinde de baiat, cum e el.Pentru ca am trecut si eu prin asta, eram prieten foarte foarte buni, pana in momentul in care si-a luat inima in dinti si mi-a recunoscut ca... "Stii.mi-as dori mai mult decat o relatie de prietenie cu tine...".Iar eu.i-am zis ca nu il pot vedea mai mult decat ca pe un frate(ceea ce era adevarat).El in momentul ala a inceput sa se distanteze ca sa zic asa de mine..in momentul de fata ne-am "regasit" happy Dar a fost destul de greut.Tot ce vreau sa-ti zic este ca NICIODATA sa nu fii cu un baiat doar ca sa nu se simta el prost sau ca sa nu se supere pe tine.Am auzit cazuri si imi venea sa imi dau cu tastatura in cap.NU POTI FI CU CINEVA DOAR PENTRU CA VREA EL/EA.Am dreptate? E aberant. Vorbeste cu el, ia-l deoparte, spune-i ca iti este un prieten foarte bun, si ca ar fi pacat sa stricati o relatie de prietenie pentru ceva care poate..nu ar merge.Iti dai seama ca daca relatia nu ar merge, relatia voastra de prietenie nu va mai fi niciodata aceeasi happy Spune-i frumos. Daca e baiat destept, va intelege happy

| JustMeRazvan a răspuns:

Pai poti sa-i spui ata in fata e baiat mare si o sa te inteleaga ai explici ca tu nu simti ceva pentru el si ca viata merge mai departe crede-ma ca o sa inteleaga

| IraBrown a răspuns:

Daca are 17-18 aani ii zici in fata,, sj intelege,, daca e mai mik...fii rece si daca iti zice sa fiti impreuna spune-i ca mai mult decat prieteni nu puteti fi si sa nu fie suparat, e frt dragut dar are nevoie de o alta fata,, zii cum este si putin mai politikos decat de obicei, asa inkat sa inteleaga ca il placi dar nu vei fi cu el...