| ramonafesteu31 a întrebat:

Stiu ca probabil e ciudata intrebarea asta dar vreau un iubit, dar nimeni nu ma place. Ce as putea face ca sa ma placa un baiat? Am 14 ani

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| LexaEAG a răspuns:

În primul rând trebuie să te placi tu pe tine, să te accepti asa cum esti.Stiu că există o presiune socială imensa si ca toti cei de varsta ta vorbesc doar despre relatii si iubire, iar fetele,, de elită" pe care le cunosti au deja,, relatii" dar astea sunt doar niste copilarii.Ai 14 ani, nu e nicio grabă, din contră.Dar vârsta este irelevantă in acest context.Trebuie sa tii minte un lucru extrem de important:un baiat trebuie sa te placă pentru felul in care gandesti, in care vezi lumea.Nu pentru felul in care arati,pentru felul in care te imbraci, etc. Axeaza-te pe tine momentan, dezvolta-te pe orice plan posibil, iar atunci o sa ai lumea la picioare.
P.sbig grinesi acum crezi ca nu te place nimeni, o sa fii surprinsa sa afli peste cativa ani cate persoane te placeau la 14 ani, dar nu aveai habar.Asa se intampla mereu, crede-mă laughing

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

După 16 ani o să găsești ușor un iubit, acum ești prea mică.

| Donsavas a răspuns:

La 14 ani iti faci tu asemenea griji? Sa inteleg ca de la 18 vrei sa te si ceara de nevasta. Lasă iubitul acum ca alea de varsta ta care au iubit sunt doar niste needucate de care vor profita bărbații.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-ai ce face cu iubit la 14 ani, stai parcată.

Răspuns utilizator avertizat