| anonim_4396 a întrebat:

E un pic cam lunga, si putin complicata complicata povestea mea, va rog sa o asculatati si sa ma ajuati cu niste sfaturi!

Ea incepe cam asa:Iubesc un baiat care este la teologie si are 20 de ani, ne cunoastem bine, si suntem si din acelasi oras(eu am 16 ani). Pana acum noi am vb doar pe mess si o singura data la tefefon dar niciodata fata in fata.Cand ne "vedem"(de cela mai nulte ori il vad doar la biserica)ii zambesc si il privesc fix, cred ca si el ma place pentru ca si el ma priveste la fel si imi zambeste, iar cand mai vb ma binedispune si ma face sa uit de toate supararile.

Din cauza timiditatii mele eu nu l-am apelat niciodata pe mess sau la telefon, el a fost cel care mi-a cerut nr de tel si tot el a fost cel care m-a cautat si pe mess.

Eu nu am avut nici o relatie pana acun si nu stiu cum trebuie sa ma comport, cum sa-i dau de inteles ca imi place de el. El este prima mea dragoste si stiu ca as suferi prea mult daca la-si vedea cu alat fata care nu-l merita si care su stie sa pretuiasaca ce e bun si frumos.

Imi lispseste curajul, si nu am tupeu sa-i spun ce simt pentru el, nu avem nici cunostinte comune, ca sa-mi fie mai usor sa-i zic ce simt pentru el.

Spuneti-mi va rog ce sa fac cum sa-i dau de inteles ca vreau sa fiu cu el?

Oare el ma place, sau totul e doar in imaginatia mea?

Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi, ce ar trebui sa fac!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Făgăraş a răspuns:

Draga domnisoara din ceea ce mi-ai spus se observa o poveste frumoase de iubire care asteapta sa fie inceputa! eu cred ca baiatul asteapta si el un semn din partea ta ca sa isi de-a seama ca il placi! si faptul ca ii zambesti si il privesti e un semn bun insa sa ai grija sa nu il intimidezi si sa greseasca. in loc sa cante la nunta la multi ani pentru miri canta vesnica pomenire! glumesc! da-i cate un sms mai frumos si special si isi va da seama el ca vrei sa fiti impreuna! succes si pupiciii

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Cred ca te place si el continua sa te dai pe langa el daca nu ai curaj sa vb fata in fata cu elhappy poate o sa vina el l tine:*

| graffman a răspuns:

Cea mai buna ideea pe care tio pot da fiind timidabig grin Deci scrii chestii bune despre el gen cai dragut are ochii frumosi iti place cum zambste lucruri din astea si i le trimiti lui dar sa fie intr-un context gen cum ai povesti despre el big grin si il trimiti dupa care te scuzi spunandu-i "Scz nu era pentru tine blushing" si asta cred cal va incuraja si va trece mai departe.

| andrey96 a răspuns:

Se vede dupa ce ai scris, ca esti indragostita si chiar vrei sa te apropii de acest baiat.Pai e diferit la telefon si pe mess mai bine ai face cumva sa iti iei inima in dinti si sa ii spui cum stau treburile fata in fata.ar aprecia mai mult asa.nu ai nimic de pierdut daca zici ca si el te place.dar incearca sa nu faci asta la biserica...nu se cade. sper ca te-am ajutat.

Serus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tinand cont de faptul ca el apartine corului Bisericii sau ceva de genu'din cate am inteles, ar fi mult mai sigur pentru tine sa nu incerci sa faci tu primul pas decat atunci cand este clar ca el este indragostit pe tine.Insa pentru inceput nu este nici o nenorocire daca-l abordezi pe mess si va lungiti la vorba! Multa bafta si prinde mai multa incredere in tine! :*:*