| sweetgirl24 a întrebat:

Eram intr-o zi la scoala si prietenul baiatului pe care il plac mi-a zis ca baiatul pe care il plac ma iubeste! De fapt era pe geam si a strigat dupa mine! Oare e adevarat?

Răspuns Câştigător
| AnNa_2342 a răspuns:

Baieti in general sunt smecheri s-ar putea ca baiatul cu care erai ( prietenul baiatului pe care il placi) sa ii fi spus baiatului pe care il placi ca il placi, asta daca stie. Pentru ca na, sunt prieteni si vorbesc. Dar daca nu stie si totusi intre tine si baiatul pe care il placi e o relatie de prietenie. S-ar putea sa te fi strigat sa iti spuna ceva thinking iar baiatul cu care erai sa fi sp si el asa.Dar nu exclud nici posibilitatea sa fie adevarat. Si sa va placeti reciproc. Parerea mea ar fi sa vorbiti asa e cel mai bine. Si daca chiar te place iti va da el de inteles asta. Si totul va veni de la sine.

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E posibil.

| Ramonaaaa a răspuns:

Probabil ca este adevarat. Poate baiatul de care iti place tie i-a spus prietenului sau iar acesta ti-a zis tie pentru ca prietenul sau nu a avut curaj sa o zica.
Incearca sa te gandesti la comportamentul lui fata de tine. Daca iti zambeste,te priveste insistent,se comporta mai frumos cu tine decat cu celelalte,stie care sunt pasiunile tale,se ofera sa te ajute, se da mare in fata prietenilor sai ca sa te impresioneze pe tine, etc atunci te priveste altfel decat pe celelalte.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el (in real-life) si sa il intrebi daca este adevarat ce ti-a zis prietenul sau.

| Tooooo a răspuns:

Eu cred ca e adevarat si daca chiar asa e baiatul care te place o sa petreaca mai mult timp cu tine si daca ti-a zis chiar prietenul baiatului pe care il placi atunci cu siguranta e adevarat mai intreaba si alte persoane despre el intrebari cum ar fi : lu... ii place de vreo fata sau are prietena sau alte intrebari de genu si daca te place si tu pe el la fel o sa fiti impreuna cat mai curand posibil nu rata nici o sansa de a te intalni cu el

vorbeste cu el dupa cum iti spune inima

Nu dupa cum iti spnn altii

| sMotionless a răspuns:

Pai e posibil sa fie adevarat, incearca sa aflii mai multe despre el, sa te apropii putin de el sa vezi cam ce are in cap, daca e smecher dala de cartier sau o persoana draguta.Incearca sa vorbesti cu el si de la o discutie la alta incearca sa il intrebi, asa e cel mai bine.MULT NOROC

| carla2010 a răspuns:

Tu poarta-te cool: daca te iubeste, se vede in comportamentul lui. poate e timid omul si colegul lui a crezut ca-i face un bine, sau poate stie ca il placi si te pune la incercare. repet - fii relaxata in jurul lui, vorbeste frumos, dar tatoneaza terenul, analizeaza-i comportamentul, in caz de-i o gluma proasta sa treci cu bine pestea ea.

| Marius_3897 a răspuns:

Tzeapa!