| Sabyynna a întrebat:

Bunahappy.
Este adevarat ca daca o fata este inca in crestere (inca se dezvolta) si face sex e posibil sa nu se mai dezvolte (sa nu ii mai creasca sanii, sa nu se mai inalte etc...)?
Intreb din simpla curiozitate happy.

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui, nu cred ca suntem noi in masura sa ne dam cu parerea daca e o tampenie sau nu.Plus de asta, e doar o simpla intrebare.A intrebat ce se intampla daca o fata ar face-o, nu daca e o tampenie sau nu.
In legatura cu intrebareabig grinezvoltarea depinde de organismul fiecaruia. Daca organismul se dezvolta mai lent nu inseamna ca e din cauza ca persoana respectiva si-a inceput viata sexuala deoarece o persoana se dezvolta pana la varsta de aproximativ 21 de ani happy
Deci sexul nu ar fi o problema.

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LineGuide a răspuns:

Draga Sabyynna, din potriva, iti stimulezi productia de hormoni, ceea ce poate ajuta la dezvoltare.
Si eu chiar nu te banuiesc ca ai face una ca asta, deoarece, curiosi suntem toti, si nimeni nu incearca, daca e cu capul pe umeri.
fundita?

| DanyelFSN1 a răspuns:

Ai facut-o sau ai vrea sa incerci? Daca ai facut-o de mica :I ai facut o tampenie.

| Sabyynna explică (pentru DanyelFSN1):

Nu am facut-o si repet: am intrebat din simpla curiozitate.

| DanyelFSN1 a răspuns (pentru UbexFlo):

De ex ea face sex de la 11 ani si isi da drumu unu in ea? ce zici mai e bun seexu de la varsta mica? si eu era sa fac o prostie cu sexu dar m-am oprit la timp.

| Sabyynna explică (pentru DanyelFSN1):

1.Nu am 11 ani!
2.Nu am pus intrebarea pentru ca vreau sa fac sex.
3.Nu cred ca as fi vreodata destul de proasta sa o fac neprotejatwinking

| DanyelFSN1 a răspuns (pentru Sabyynna):

Am zis eu ca ai 11ani :I am dat un exemplu nimic obscur:I

| UbexFlo a răspuns (pentru DanyelFSN1):

Tot treaba ei este happy Omu` invata din greseli, oricat de grave ar fi ele. Fata a vrut un raspus la ceea ce a intrebat, atata tot.Ce face, e treaba ei.Si nu are 11 ani, are 14winking
Cred ca e destul de mare totusi ca sa-si dea seama ce face si atata timp cat se intereseaza de anumite chestii inainte sa faca ceva, eu cred ca e destul de "cu capul pe umeri" sa zic asa.

Si ca sa nu te iau prea urat, nu toti baietii sunt pe cale sa faca vreo prostie.Depinde de cat de stapan esti pe ceea ce ai tu in pantaloni. Daca nu esti in stare sa te abtii si sa te controlezi sa te retragi la timp, asta-i alta problema. Exista prezervative sau in alte cazuri, abstinenta.

| DanyelFSN1 a răspuns (pentru UbexFlo):

Am dat un exemplu ma nu am facut crime :l.si eu am 15 ani si am fost pe calesa fac tampenii.sad

| UbexFlo a răspuns (pentru DanyelFSN1):

Bai baiatule, daca erai un pic mai mare si destul de trecut prin tainele sexului te mai intelegeam sa-i zici fetei ca face tampenii da` tu la 15 ani nu stii inca cu ce se mananca.happy Te sfatuiesc sa nu te bagi la intrebari despre care nu stii prea multewinking O sa fii luat peste picior.

| DanyelFSN1 a răspuns (pentru UbexFlo):

Ce face ma laughing)) tu crezi ca ios virgin? te inseli amarnic

| UbexFlo a răspuns (pentru DanyelFSN1):

Invata sa scrii intai si dupa aia vorbeste, bine?happy N-a zis nimeni ca esti virgin, ti-am zis doar ca nu stii cu ce se mananca inca si nu ai destula experienta sa poti sti daca sexul e o tampenie sau nu.

| DanyelFSN1 a răspuns (pentru UbexFlo):

Ma am zis ca sexu de la o varsta mica e o tampeniehappy

| UbexFlo a răspuns (pentru DanyelFSN1):

Fiecare face ce vrea cu viata lui, nu cred ca suntem noi in masura sa ne dam cu parerea daca e o tampenie sau nu.Plus de asta, e doar o simpla intrebare.A intrebat ce se intampla daca o fata ar face-o, nu daca e o tampenie sau nu.
In legatura cu intrebareabig grinezvoltarea depinde de organismul fiecaruia. Daca organismul se dezvolta mai lent nu inseamna ca e din cauza ca persoana respectiva si-a inceput viata sexuala deoarece o persoana se dezvolta pana la varsta de aproximativ 21 de ani happy
Deci sexul nu ar fi o problema.

| JungleHell a răspuns:

Mda...este. Sub 25 de ani n-ar trebui sa fie vorba despre sex a zis un medic american. In plus daca una se apuca de chestii din astea de la varste gen 12-14 ani, psihicul e ireversibil afectat. Da e adevarat.

| ingeratragator a răspuns:

Da este adevarat asa mi-a zis si mie aproape toata familia.