| Florinna a întrebat:

este posibil ca dupa 3 zile de la o relatie sexuala neprotejata sa iti vina ciclul si totusi sa fi insarcinata?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ciclul ti-a venit la data la care trebuia (adica contactul sexual a avut loc cam in ziua 25, numarand din prima zi a menstruatiei anterioare) si a fost normal ca durata, flux, aspect, atunci nu esti insarcinata.

| emi a răspuns:

Da! Desigur... cel mai bine cumparati un test! si invatate minte!

| samantha_4979 a răspuns:

Daca este regulat atunci sansele sunt aproape nule!
Ca sa fi mai sigura ia'ti un test barza sau du'te la un ginecolog!
Iar data viitoare poate iti aduci aminte de grijile ce ti le faci acum si veti folosi prezervativ!

| Florinna explică:

Multumesc pentru raspunsuri... dar nu va agitati ca nu'mi fac griji tongue

| nexa a răspuns:

Dabig grin
pentru ca poate ramane pana la 5 zile...

| kittykat a răspuns:

Da cred ca este posibil... dar daca ciclul nu ti-a venit regulat inseamna ca este o problema la mijloc... dar nu cred ca este posibil dupa 3 zile sa fi deja insarcinata!