| ANAMARIA233433 a întrebat:

Bună, am nevoie de un răspuns rapid. I-a intarziat ciclul 6 zile a avut relație sexuala neprotejata, fără orgasm feminin, el nu și-a dat drumul în ea și are o durere în vagin după ce urinează. E însărcinată sau nu?

Răspuns Câştigător
| GigiButelie a răspuns:

Cunosc fete a caror menstruatie a intarziat si 2 saptamani, din cauza stresului. nu spun ca 100% nu este gravida, spun doar ca din detaliile pe care le-ai spus sunt la fel de multe sanse sa fie si sa nu fie. cel mai bine e sa se foloseasca un test de sarcina, desi nici acelea nu sunt 100% exacte, dar macar poate reprezinta un motiv de calmare pentru persoana respectiva. de asemenea durerea vaginului este normala daca nu a mai intretinut relatii sexuale de o vreme sau daca au fost mai duri in timpul actului sexual sau s-au grabit, cand fata nu era destul de excitata/uda

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stim, trebuie sa faca un test de sarcina si o consultatie ginecologica.
Orgasmul feminin nu are nici un efect nici asupra riscului de sarcina, nici asupra riscului de infectie. Durerea genitala arata ca a luat o infectie cu transmitere sexuala in timpul unui contact neprotejat cu un barbat infectat (posibil asimptomatic). Lipsa ejacularii reduce riscul de sarcina, dar nu il anuleaza.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nu ai prezentat datele necesare si precise privind tipul ciclului menstrual, data de incepere a ultimei menstruatii, data la care a fost intretinut contactul sexual, strict necesare pentru a se putea face o analiza obiectiva si corecta, privind existenta si/sau posibilitatea de a se forma sau nu o sarcina, in acest caz se pot formula doar simple presupuneri sau pareri absolut subiective si fara vreo valoare. Probabilitatea de a fi sau a nu fi insarcinata este de 50-50%. Poate ca numai celebra ghicitoare Mama Omida ti-ar putea oferi o parere "autorizata". laughingIn privinta durerii care apare dupa urinare se poate presupune ca se datoreaza unei infectii uro-genitale si din acest motiv devine necesara consultatia ginecologica. Multa sanatate!

| Betty12345678 a răspuns:

Un test de sarcina poate spune mai multe, durerea din vagin dupa ce urineaza e ciudat in sensul ca nu am mai pomenit sa fie o legatura, deci faceti testul sau mergeti la medic.

| Bogdi_Condrea_1979 a răspuns:

Însărcinată posibil nu dar sigur a luat ceva BTS

| dani95 a răspuns:

Nu s ar putea să aibă o răceală puternică jos. O candida sau vreo infecție vaginala. La infecțiile vaginale te ustura si te doare abdomenul la un momendat. Saearga la un ginecolog. Din cauza răcelii ii întârzie si ciclul