| trilulilu_6197 a întrebat:

Eu am 14 ani, si am un amic de 18 ani. De cateva zile ma tot ia in brate, la inceput am crezut ca e ceva prieteneste, dar apoi a doua zi tot asa ma lua in brate intr-una iar apoi cand am intrat intr-o scara de bloc ne-am asezat pe o scara si el a venit aproape de mine, mi-a luat mana si si-a bagat degetele intre ale mele, si cu cealalta mana ma gadila pe la gat iar apoi m-a sarutat pe buze. Eu eram uimita, si n-am zis nimic, m-a luat in brate apoi si l-am luat si eu pe el. Apoi tot asa stateam in scara aia si nu vorbeam unu cu celalalt, ne tineam in brate si atat, m-a muscat de gat asa incet, apoi ma pupa pe gat si pa obraz asa si apoi din nou m-a sarutat pe buze. Facea totul asa de tandru si frumos incat n-am putut sa-i zic "nu lasa-ma in pace". Cand sa plec acasa m-a strans foarte tare in brate m-a sarutat iar si apoi iar m-a luat in brate si i-am simtit inima batand tare.

Toate bune pana acum. Apoi a doua zi cand a iesit afara, a venit o tipa care il place si aia se tot dadea pe langa el, si el a inceput sa o apuce de fund asa si sa o ia in brate, chestie care el nu face, adica nu e dinacela care sa te pipaia prin toate locurile posibile si imposibile, si dupa ce a stat cu aia asa putin, mi-a zis sa urc cu el pana la 7 cu liftu. Si am zis "bine." si in lift m-a luat in brate din nou si iar m-a sarutat. De data asta m-am uitat ciudat la el si am zis "numai gata. " pentru ca eram nervoasa din cauza tipei aleia.

Si acum nu stiu ce sa cred, toata lumea zice ca face misto de fata aia pentru ca a vazut ca ea il place, si cu mine chiar e pe bune... Voi ce credeti?

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu situ ce sa cred. poate asa o fi. dar spune-i daca vrea sa fie cu tine sa nu se mai poarte asa. ca te deranjeaza happy

| dïïannè °↓♥ a răspuns:

sigh nu stiu sincer:-s daca iti place tipu' impune. i sa se mai vada cu fata aiahappy stii vorba aia mai devreme sau ma tarziu...viata ne **** pe toti daca te place o lasa p aia daca u.iseamna ca te foloseste traieste. ti viatawinkinghappy:* fundissa?batting eyelashes

| andalu a răspuns:

Buna happy!
In primul rand o sa incep cu ceva care te va deranja insa. diferenta de varsta dintre voi nu ar fi prea mare in conditiile incare ati fi mai maturi, insa asa, este f mare si spun asta pentru ca un tip la 18 ani se gandeste la sex iar o fata de 14 daca ajunge sa faca sex poate avea probeleme serioase mai tarziu pentru ca este insufient de dezvoltata si organismul ei nici nu simte nevoia de asa ceva. daca el e un baiat ok si te mai poate astepta cel putin 3 ani ar fi super insa.
In legatura cu comportamentul lui nu mi se pare deloc ok. E urat sa se poarte asa cu acea tipa pentru ca ea pana la urma nu ii face niciun rau, doar il place.Insa tu nu ne-ai dat niciun detaliu in legatura cu aceasta fata. daca este un fel de pitzi care se imbraca provocator si este f machiata atunci gestul lui ar fi indreptatit.Anyway daca spui ca pe tine nu te pipaie excesiv si ca nu e asta genul lui inseamna ca da, face misto de acea tipa.Insa chiar si asa, tot demonstreaza proasta crestere purtandu-se asa in fata iubitei lui (a ta adica) pe care trebuie sa o respecte.
Pupici

| Corina a răspuns:

Ce cred eu este faptul ca diferenta dintre voi e destul de maricica, iar tu s-ar putea sa fii doar o simpla aventura pentru el. Gandeste-te bine inainte de a lua o decizie in privinta acestui baiat. Tu esti ai trecut in clasa. a VIII-a, banuiesc, iar el in clasa. a XII-a, iar preocuparile voastre sunt total diferite. Ai viata inainte si timp destul pentru dragoste si prietenii de acest gen. De la o simpla atingere, apoi un sarut nevinovat se poate ajunge f. usor la o sarcina nedorita si nu cred ca-ti doresti lucrul acesta. Trebuie sa ai in vedere faptul ca baietii la varsta lui au anumite necesitati fiziologice pe care trebuie sa si le satisfaca. De aceea ii batea inima asa de tare. Tu, daca chiar vrei sa ai un prieten, cauta-ti unul de varsta ta. Asta eparerea mea, dar hotararea ramane la latitudinea ta. Cu prietenie si sinceritate!

| ClaraZ a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, sa aflii ce intentii are avand in vedere ca nu prea ati vorbit doar v-ati tinut in brate.Acum e momentul sa-ti dai seama ce simte pentru tine si daca face misto de tipa aceea. Daca el este sincer cu tine puteti continua, dar sa fi sigura ca nu este un baiat care vrea doar sa se distreze cu fetele.Bafta:*

| paramore a răspuns:

Eu cred ca face misto de amandouastraight faceai grija cu baietii mai mari, sunt smecherithinking vor un singur lucru...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca te iubeste pe tine si tine si la ea. odata ce te-a sarutat...

| BellsC a răspuns:

Chiar daca face misto de tipa aceea...tot nu e corect mi se pare prea...nu stiu.chiar era nevoie sa o pipaie asa?
Plus ca daca si u esti de fata atunci ...clar e de prost gust
Intreaba-l daca o place pe tipa sau p tine.si spune`i ca daca te place pe tine sa o lase in pace. Fata Va vedea ca nu are sanse si se va uita la altcineva
Succes:*

| Dulcinela a răspuns:

Fata este draguta? cati ani are?
poate de tine face misto
si d ea ii place cu adevarat
poate vrea doar sa profite de tine[o noapte]... spune-i ce ai pe suflet... VORBITI! afla se simte, daca e doar asa trecator nu are rostwinking sa te impliciwinking
restul e doar treaba ta, a voastra... te-am sfatuit cat am putut
PUPICI:*

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Mai. stai cu el SFAtU MEU. am patit la fell. era cu mine Dulce s alea alea. si. cu alta care murea dupa el. isi batea joc. nu tb sa te certi cu el.

| Rukhsandra a răspuns:

Eu cred ca se joaca si cu aia si cu tine... pare genu' ala de baiat
Ai mare grija sa nu suferi dupa...

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca tinea la tine nu se mai dadea si la aia!
In plus, daca vroia o relatie cu tine, ti-o cerea pana acum!

Daca iti place de el, ia-l deoparte si intreaba-l direct ce vrea de la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca is handicapati amandoi si sa le-o bati in gura, sa vada ca tu nu esti curioasa nici de el nici de ea

| Zenithf a răspuns:

Din cate vad eu, el este un tip tandru, dar cam prea "zburdalnic".
Nu cred insa ca ce-a facut cu fata aia a fost doar de misto, adica nu stiu sa fie vreun barbat care sa prinda o femeie de fund "in joaca" si sa nu simta nimic (decat daca ar fi pe invers).
Nu te lasa purtata de val si protejeaza-te, si fi atenta la ceea ce face el.
Daca vei ramane cu el veti ajunge cu siguranta sa o faceti. Si poate sa te paraseasca dupa, adica iti dau 1/3 sanse sa mai ramai cu el dupa, vreme de 6. 12 luni, si oricum se va termina.
Tine de tine, vrei sa-ti incepi viata sexuala acum sau nu?
Dupa cum am zis la inceput, el pare un tip tandru, si daca va fi sa o faci cu cineva atunci e bine sa o faci cu el. Dar vei suferi pe urma, pentru ca el nu va ramane cu tine. thinking
Ultimul cuvant: prezervativ...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa nu ai deaface cu astfel de persoanehee hee de aceea trebuie sa ai rabdare sa cunosti un om inainte sa faci ceva cu el sa fii sigura ca nu te inseli in privinta lui numai la mici excepti atunci cand simti tu cu adv ca atractie vine reciproc! eu am 17 ani pentru mai multe informatii despre astfel de subiecte poti baga id meu delbote

| theTrueFriendJusTCrIsTy a răspuns:

Bai. are si 18 ani si nu vorbeste deloc cu tine? laughing)) pai si nu iti dai seama ce vrea? LOOL frate... chiar asa am ajuns noi oamenii sa intrebam poporul de nisthe lucruri logice? hah. in fine. bafta