| Vvalyy a întrebat:

Eu am 15 ani si sunt insarcinata in3 saptamani. Parintii mei nu sunt deacort sa fac avort.
As vrea sa stiu daca as putea sa fac avort fara semnatura unui parinte. Si doar sa ma duc cu iubitul meu?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, sigur ca nu poti. Cineva trebuie sa isi asume raspunderea, un adult cu discernamant. Multe fete mor in urma unui avort al doar 15 ani, altele raman mutilate definitiv. Tu nu ai discernamant si ncii iubitul tau nu are (de vreme ce a lasat insarcinata o copila care inca se joaca cu papusile). Ai nevoie da parinti sa raspunda pentru ce vei pati tu in urma acestui avort.

| ROB3RT89 a răspuns:

La 15 ani, interesant...
Din pacate fara acordul parintilor nu poti!

| Freya1 a răspuns:

Nu poti sa faci avort fara acordul parintilor.
Dar acum depinde cine. vrea mai tare sa faci avortul asta chiar iti soresti tu sau iubitul tau ca sa nu aiba responsabilitate.E ciudat ca a tai nu vor si tu da :O

| Emilian65 a răspuns:

Fiind minora, fara acordul parintilor nu poti face avort.

| sofisis a răspuns:

Cu spaga, in Romanica se poate orice. Dar, de curiozitate, cum de ai aflat atat de repede ca esti insarcinata si in doar 3 saptamani? La mine la 6 saptamani nu s-au putut exprima 100% ca sunt insarcinata sau nu. Mi-au zis ca 95% e sarcina laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne, la 15 ani?! Ma impusc. Wtfff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubit, ce stii tu fetito de dragoste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viitorul Romaniei suna bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te si tu un pic : daca faci intrerupere de sarcina, posibil ca pe viitor sa nu mai poti avea niciodata copii. Parintii tai poate iau in considerare si acest lucru.

| theillusoryman a răspuns:

Eu zic să te duci sa te internezi la un spital de nebuni cu tot cu iubitul tau, poate ai noroc si îți face acolo avort.

| Irinami21 a răspuns:

Nu poti

| Defalucy a răspuns:

Fereasca Dumnezeu!
1.La 15 ani *** iti trebuie?
2. Puteai sa te interesezi inainte, cum sa eviti o sarcina.
3.Si inainte sa pui intrebarea puteai sa cauti sa vezi ce daunator e avortul pentru corp.

Asculta-ti parintii ca nu te vad bine.

| Burghelea_Andrei_1992 a răspuns:

Păstrează copilul.nu face avort deoarece mai târziu o să suporți consecințele.

| Vanishgold a răspuns (pentru Burghelea_Andrei_1992):

Care consecinte? laughing Cele de scurta durata? E copil, habar nu are ce i se intampla sau ce inseamna avort, pentru ea ar fi o usurare sa scape de sarcina si trebuie sa scape!