| Andreea4441 a întrebat:

Buna. Am o întrebare. Am 17 ani sunt in Anglia cu iubitul meu și sunt însărcinată. Întrebarea mea este: credeți ca pot sa fac avort aici fără a avea probleme ca sunt minora? Am nevoie de semnătura părinților?(mentionez ca sunt venită pe procura părinții mei sunt in țara) credeți ca iubitul meu poate sa răspundă pentru mine in legătura cu asta? nu as vrea sa merg in țara pentru a face asta. Va rog ajutați-ma!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine pastrezi sarcina si nasti copilul, avortul nu este solutia.

| Mariaa005 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca finalizează sarcina si păstrează copilul chiar daca nu vrea asta, isi poate distruge viata, are 17 ani nu 22-23+

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mariaa005):

E da i si distruge viata, mai repede i si distruge viata facind avort, sunt multe femei care au nascut copii la 15 ani si nu si au distrus viata, ea este vinovata ca nu s-a protejat, sexul aduce copii, si din pacate copii ne doriti, avortul este crimă de ce toti sustineti avortul? Ce daca are 17 ani, trebuia sa se gindeasca inainte de a face sex nu după.

| Mariaa005 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Copilul nu e nascut, iar legea nu considera asta crima, e alegerea ei ce vrea sa faca cu propriul corp, in caz ca vei spune de religie sa stii ca asta nu e un argument valid.

| Violleta2022 a răspuns:

Iubitul tau nu poate sa raspunda legal pentru tine si nici sa semneze acte in locul parintilor tai.
va trebuii ca unul din parinti sa vina in Anglia si sa semneze actele, ca sunt de acord cu avorul tau, daca tu nu vrei sa mergi in tara sa faci acolo avortul.
Inca ceva: un avort in Anglia costa intre 1500 si 2000 euro (in functie e cate saptamani de sarcina ai), pe cand in Romania costa intre 100 si 200 euro.

| DenqOO a răspuns:

Dacă ați da voi bani pe prezervative sau pe pastilă de a doua zi.
E plin TPU de "mi-am dat drumul în ea". Ori trolati, ori acum înțeleg de ce să vă bage educație sexuala în scoli. Habar nu aveți de lucrurile elementare.

| ngllllll a răspuns:

Nu face avot. Copilul ala iti va schimba viata 90% mai mult
Orice femeie care nu face avort e altfel privita de anturaj.