| monyk a întrebat:

eu am fost timp de un an cu un baiat mai mare ca mine si cam vagabond, bataus...toata lumea era impotrva relatiei noastre, si nimeni din familia mea nu a fost de acord cu relatia mea, dar ma vedeam pe furis, fugeam de acasa pentru el, am riscat pentru el, fara sa tin cont de parerea celorlati, desi am fost de multe ori pedepsita din cauza lui, as vrea sa imi spuneti cei care au avut parte de o iubire interzisa, in care parintii sau alte persoane erau impotriva, sa imi spuneti ce fel de relatie ati avut si daca credeti ca s-a meritat sacrificiul?

Răspuns Câştigător
| Adyna_2391 a răspuns:

Eu am avut parte de o relatie interzisa...toti erau impotriva mea si a prietenului meu si asta ma ambitiona sa nu ma despart de el insa cand cei din jur m-au lasat in pace si nu mi-au mai spus nimic am vazut ca baiatul respectiv nu era pentru mine.Ca si tine am dat parintii la o parte iar apoi mi-a parut rau pentru ca aveau dreptate. Ei au mai multa experienta si cu siguranta iti vor binele deci, fi foarte atenta ca nu cumva sai tarziu sa regreti cu atat mai mult daca el este mai rebel

11 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Merita sacrificiul in momentul in care esti sigura ca el va fi alaturi de tine si ca te boti debarasa de familie pentru dragostea lui, iar lucrul asta se dovedeste in timp...Nu te cunosc nici pe tine, nici pe el asa ca nu imi pot spune o parere care sa fie 100% adevarata...eu in locul tau as mai lua aminte si la ce imi spune familia, pentru ca indiferent cat de profunda este dragostea nu se merita sa te arunci orbeste cu capul inainte! Cantreste lucrurile si ia decizia pe care o consideri corecta si fata de tine dar si fata de cei care te inconjoara si te-au ajutat in momentele grele!happy
succes!

| Dara a răspuns:

Am o prietena care a trecut prin asa ceva. Timp de 2 ani s-a intalnit pe ascuns cu un baiat cum e cel pe care il descrii tu. Parintii nu au stiut (ar fi intrat in coma sa fi aflat, tatal ei era politist si iubitul - derbedeu sadea) dar sora ei si toti prietenii i-au facut capul toaca: "nu te mai intalni cu el ca nu te merita!". Bineinteles ca nu a ascultat pe nimeni si a facut cum i-a dictat inima. Dupa 2 ani in care ajunsese si ea ca un boschetar, a cunoscut la serviciu un tip care i-a atras atentia. Era cu totul diferit de ceea ce a avut parte in ultimul timp, a aflat si ea cum e sa fie in centrul atentiei cuiva fara sa-i fie rusine de cei din jur. A terminat relatia in care era implicata si dupa un timp s-a casatorit cu colegul de serviciu. Are 8 ani de casnicie, se intelege foarte bine cu sotul insa acum regreta, se rusineaza si nici nu vrea sa-si aminteasca de acei 2 ani petrecuti prin diverse locuri ascunse de ochii lumii.
In cazul prietenei mele, ea a fost cea care a realizat ca nu merita sa se mai implice intr-o astfel de relatie si i-a fost destul de greu, crede-ma. Tu ar trebui sa dai dovada de maturitate si sa vezi ca parintii si prietenii nu-ti vor raul si apoi sa-ti dai seama daca e bine sa te implici intr-o astfel de relatie sau daca merita sa suferi pentru un astfel de baiat.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

O dragoste interzisa merita osteneala, dar in limitele bunului simt. Din cate spui, baiatul nu-i tocmai usa de biserica.
Gandeste-te daca nu cumva violenta lui se va manifesta si asupra ta. Sau, mai rau: cum ar fi daca ar calca rau pe bec si ai fi nevoita sa-i arunci chiftele cu prastia.

| amoremioX a răspuns:

Merita sacrificiul doar in cazul in care esti sigura ca te iubeste si se va schimba pentru tine,,, daca e asa acum cum va fi mai tarziu? poate ucide si cine stie ...eu nu cred acum u stii ce e mai bine,, bafta

| Ioana_8202 a răspuns:

Eu...am fost cu cineva 6 luni...5 luni cu acordul parintzilor dar cand au vazut k ne certam des au zis gata... o luna ne-am vaz fara sa stie ai mei si intre timp a mai aparut un baiat in viata mea...eu il iubeam p cel cu care eram dar stiam k e in zadar...actualu a stiut sa aiba rabdare si m-a cucerit si acum sunt fericita alaturi d el si l-am uitat p cel p care eram dispusa sa fac orice.happy

| lily09 a răspuns:

Pai tu ar trebui sa ne spui daca a meritat...eu cred ca nu .de fapt sunt sigura ca nu a meritat... sper ca a fost o lectie pentru tine .si sa nu mai faci aceeasi greseala...ca sa faci un sacrificiu trebuie sa obtii ceva bun nu ceva rau...nu crezi?

| antonelk a răspuns:

Exact povestea ta am avut`o si eu.era vagabond si a meu si toot ce ai zis u acolo.si sa stii ca eu i-am dat papucii dar imi pare atat de rau ca m-am combinat cu el.am stat 9 luni aman2 dar. dupa ce ne-am despartit o inceput sa`mi scoata povesti si toate prostiile sad

| margaritar a răspuns:

Buna...eu am trecut prin asa ceva... timp de 3 ani de zilestraight face...acum totul s-a terminat de 3 ani jumate...imi pare rau ca am facut multe sacrificii pentru elstraight face dar...gandul inca imi sta la el... a fost singurul barbat pe care l'am iubit vreodata...ma cauta zilnic dar nu inima ma lasa sa fiu cu elstraight face...la momentul respectiv merita orice sacriuficiu...multe nebunii poti face din iubirehee hee

:* numai bine

| scootsie a răspuns:

Ti-a fost de folos aceasta relatie? Daca spui ca ai fost, inseamna ca nu mai esti impreuna cu el...De familie te-ai despartit? Parintii ti-au vrut binele...Nu e vorba de o iubire interzisa la tine ci de una, scuza-ma ca-ti spun, nechibzuita...Cu ce ai ramas din aceasta relatie? Regret, durere, suferinta sau fericire? Ai riscat mult si ce ai obtinut? Asculta-ti familia, sau macar sfaturile ei... Ei sunt tot ce ai tu mai bun acum si te iubesc neconditionat...Asa zisul prieten, cred ca te-a parasit...Nu merita relatia cu el...

| sebastian_7562 a răspuns:

La asemenea calitati... n-am ce sa zic decat ca acestea probabil le gasim si la tine. sper sa ma insel. daca ma insel... CAUTA PE ALTCINEVA! NU MERITA! doar o viata ai draga mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut parte de o iubire interzisa...am fc ca tine si pana la urma incet incet el sa racith de mine...si tot golan era...numai batai etc... si acum nu stiu cum sa stau mai mult cu ai mei ...nu merita sa te certi cu parintii pentru un baiatwinking