| naadina a întrebat:

am si eu o problema cu fostul meu prieten am fost 10 luni si cu actualul sunt de 2 luni. Relatia mea cu fostul a fost una buna sa zic la inceput mentionez ca relatia noastra era una la distanta si ne vedeam de 2- 3 ori pe luna cu familia lui mam inteles bine si erau de acord cu relatia noastra dar in ultimu timp se comporta ciudat era nervos poate si cum lucreaza nu avea timp de noi 2 sa ma sune sa comunicam mai mult imi spunea si el vorbe frumoase m-a iubit si eu am tinut la el pentru ca a fost al 2 -lea :X si un timp am luat o pauza. intre timp l-am cunoscut pe actualu simt ca ma iubeste si eu nu stiu ce simt pentru el si a renuntat la multe pentru noi nu are secrete si tocmai acum el doreste sa ne impacam si nu stie ce sa faca pentru mine. Actualu meu simte ca e ceva in neregula si familiile noastre nu sunt de acord cu relatia noastra. spuneti-mi ce sa fac pe cine sa aleg?

2 răspunsuri:
| Andreutza098 a răspuns:

Buna
Eu te sfatuiesc sa-l alegi pe primul deoarece a renuntat la multe pentru tine si nu are secrete fata de tine ceea ce e foarte important intr-o relatie.Si inca ceva, nu conteaza cum se inteleg familiile, prietenii comuni, relatia voastra conteaza cel mai mult.In caz ca nici voi nu va intelegeti bine nu cred ca e necesar sa mai formati un cuplu. Pa.

| JoeAlb a răspuns:

Alege-l pe cel care merita. Cel de la distanta este oricum un risc, ochii care nu se vad se uita. Sunt si exceptii desigur, dar numai tu iti poti da seama in ce situatie te afli.