| candy8305 a întrebat:

Sunt într-o relație de 1 an și jumătate cu un băiat mai mare cu 10 ani decât mine. Eu sunt la facultate, iar el lucrează în ospătărie. Acum doua luni au aflat și părinții mei de el, și nu sunt de acord cu relația noastră. Ce sa fac? Eu îl, iubesc, el ma iubește. El are gânduri mari în privința relației noastre. Va rog sa-mi spuneți ce credeți ca ar fi mai bine sa fac?

Răspuns Câştigător
| Apache2605 a răspuns:

Stai linistita! Timpul le rezolva pe toate. Intre mine si sotul meu e o diferenta de 13 ani.
Nici la mine familia nu a fost de acord cu el. Dar dupa un timp, dupa ce l-au cunoscut mai bine il considera copilul lor si chiar il iubesc!
Mama mea cand suna (este in Italia) nu uita sa intrebe de el si sa-i transmita salutari!
PS: Luptati amandoi si aveti rabdare!

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Roaga parintii sa-l cunoasca mai bine, invita-l la tine acasa....se mai schimba parerile dupa!

| mona a răspuns:

Eu zic sa iti asculti inima

| DenisaMetal a răspuns:

Totul se va schimba, doar unpic de timp si rabdare, e magia. Bafta

| GeorgyGirl a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat si sunteti de atata timp impreuna iar tu esti la facultate dja eu cred ca e decizia ta daca chiar ai si tu planuri si vreti sa ramaneti impreuna eu zic ca tu decizi pentru tine si trebuie sa faci tot ce iti sta in putere sa ramai langa el ...convingeti parintii ca el e cea mai buna alegere pentru tine convingei ca va iubiti cu adevarat ..invital la tine la masa si acolo discutati de ce nu il accepta si asa poate ajungeti la o intalegere... daca il vor cunoaste sigur o sal accepte si eu am patit la fel numai scandal aveam din cauza asta pana l-am invitat la mine la masa si au vazut ce baiat bun este. bafta!

| agathapurple a răspuns:

Esti la facultate deci esti majora.
Daca il iubesti, el te iubeste si vreti sa aveti un viitor impreuna... care este problema?
Parintii tai si.au trait viata, nu ti.o pot trai si pe a ta.
Fiecare are viata lui si isi ia propriile decizii.
Fa ce simti ca este mai bine pentru tine si nu pleca urechea intr.o parte sau alta, indiferent ca sunt parinti sau altcineva.

| Apache2605 a răspuns:

Bravo iubita! Capul sus! Ai sa vezi cand parintii tai il vor cunoaste (cu timpul) o sa tina la el ca la propiul copil. Iti multumesc pentru funda...cu toate c habar n-am la ce foloseste. happy te pup!