| andreeaaa1 a întrebat:

eu as vrea sa imi fac un prieten dar nu stiu cum sa procedez... e cam greu de explicat ce gandesc. sper sa fi inteles ceva.

4 răspunsuri:
| pengu a răspuns:

straight face mai devreme spuneai ca ai 12 ani, toti ti-au recomandat sa mai astepti. draga mea, un prieten (iubit) nu ti-l faci, ca doar nu pui un pic de carton si lipici si gata, ci il intalnesti. daca intr-adevar ai cat afirmi atunci mai asteapta, nu ai inca experienta necesara si nu stii ce vor baietii (chiar daca tu crezi ca stii); daca celelalte prietene ale tale au iubiti nu inseamna ca trebuie si tu sa ai, deocamdata ar trebui sa te gandesti la alte lucruri, nu la cum sa-ti faci un iubit.
ai grija de tine:*
a

| Deeiu a răspuns:

Scumpa tu esti destul de micuta pentru a sti ce-i ala un prietenhappymai bine zis "iubit".
Iubirea nu o faci cand vrei tu, iubirea vine de la sine.
N-ai putea sa-ti un prieten neaparat decat daca dai anunt la matrimoniale.laughing
Mai asteapta pana vei gasi persoana potrivita, nu te irosi pe toti fraieriwinking...la care incepi sa tii si apoi te lasastraight face
Take care!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti cam mica pentru iubit, si oricum daca iti faci la varsta asta, sa fie macar de varsta apropiata cu tine. Si cum au spus si altii prietenul se face in timp, vorbiti, glumiti, in timp, va plimbati impreuna, si in luni de zile devene si prietenul tau.

| y a răspuns:

La varsta ta. nu va fi o adevarata ''relatie''.