| George0508 a întrebat:

Buna, eu cu prietena mea avem 17 ani, suntem impreuna de 10 luni și intr-o seara am fost la mine, total neprogramat, nimic, s-a întâmplat si am făcut-o neprotejat, asta s-a întâmplat acum o săptămâna si ceva, azi este duminica iar ea din ce mi-a spus ar trebui sa ii vina ciclul săptămâna asta care vine, adica de maine încolo, ea nu a notat ultima data când i-a venit deoarece nu avea nicio treaba când ce si cum. De 2 zile are dureri de burta, din când in când, o mai doare si are pofta de dulce, pana acum nimic anormal, așa avea de fiecare data când venea, țin sa precizez, nu am ejaculat înăuntru, niște sfaturi care ar putea sa ma mai liniștească va rog, sunt putin stresat.

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca o iubesti fii barbat pana la capat si spune-i ca daca e cumva insarcinata la 18 ani o vei lua de nevasta, vei lucra si veti creste impreuna copilul.De lasi care dau bir cu fugitii e plina lumea.Ati fi mai fericiti daca nu ati mai face sex fara casatorie.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, in situatia asta nu este nimic de facut, fiindca este mult prea tarziu sa se mai poata protejaza si mult prea devreme ca safaca un test de sarcina.
Doar daca au existat partide consecutive de sex si fata era in perioada fertila, atunci este posibil o sarcina.
In ce privesc durerile de burta, pot fii d ela orice, gaze, mancare, constipatie, pre-mestrual samd.
O sarcina NU provoaca dureri de burta, greturi sau pofte, mai devreme de 3 saptamani!

Cumpara prezervative si pastreaza-le in casa, ca atunci cand vine sa faceti INTOTODEAUNA cu protectie fiindca la merita sa faca avort sau sa aveti copilas la 17 ani.

In ce priveste un test de sarcina, se poate face DUPA 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

| ywar a răspuns:

Ai rupt-o? Asta e important. Restul e can-can.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu am folosit prezervative de 10 ani. Daca esti iute de mana, ca pistolarii din vest, nu ai de ce sa iti faci griji

| anonimbbr a răspuns:

Buna! liniștește te ca sunt șanse foarte mari sa fie o alerta falsa. dacă totul pare ok, ca și luna trecută(cu poftele și durerile) nu ai motive sa fii îngrijorat! in orice caz dacă ii întârzie cu câteva zile, i ai un test de sarcina și in funcție de rezultat o sa se lămurească lucrurile!?