| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU!
Zilele trecute am întreținut relații intime cu iubita mea, treburile încurcându-se la un moment dat cu prezervativul in sine. Acesta nu s-a spart, nu s-a rupt, ci doar se trăgea de pe penisul meu. Am ejaculat in prezervativ, dar când m-am uitat prezervativul era cam pana la jumătatea penisului având sperma pana la inelul prezervativului. Nu am continuat actul. M am oprit. Iubita mea se afla in perioada in care ar trebui sa i vina menstruația, totuși menstruația ei fiind una neregulată. Nu i-a venit nici acum menstruația, termenul dat de aplicația ei fiind pana duminica asta sa i vina. A avut simptome de menstruație, dureri la sâni, dureri la burta, crampe, pofta mare de dulce.
Credeți ca este vorba de o sarcina sau pur și simplu ar trebui sa aștept și sa nu ne ambalam, ciclul ei urmând sa vina?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumpara-ti prezervative mai mici, fara sa-ti mai pese de farmacista, ca lasi fata gravida!

Prezervatiul trebuie sa stea foarte strans pe penis, precum pielita de la salam pe salam, ca sa nu cada in vaginul fetei, sau sa nu se rasuceasca pe penis in timpul sexului, pana se intind ela maxim si pocneste.

Este imposibil ca cineva sa aiba pofte si simptome de sarcina dupa cateva zile de la sex! Simptomele de sarcina apar dupa 3 saptamani de la fecundare, niciodata inainte.
Cramepele de burta si durerile de burta sunt de la ce a mancat fata, nu de la sex si nici de la sarcina! O sarcina se produce in uterul femeii, nu in intestine unde are ea crampe de burta! pofta ei de dulce este de la faptul ca-i mancacioasa nu ca ar fi gravdia, fiindca este mult prea devreme ca embrionul ala sa pofteasca ceva.

Un test de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si eronat.

| Eric27 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai simptomele acestea nu pot fi pentru menstruația care trebuie sa i vina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eric27):

Nu!

| Eric27 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ea mi-a descris ca simptomele astea le are când trebuie sa ii vina menstruația.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eric27):

Ea nu stie, doar le confunda!

| Eric27 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ultima menstruație i-a venit pe 31 Iulie și a ținut pana pe 5 August. Ar trebui sa fac deja un test?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Eric27):

Este mult prea devreme sa faca testul de sarcina.

Un test de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata.
Orice test facut inainte de 21 de zile va fi inutil si eronat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca va ambalati degeaba.Se poate face un test de sarcina la 10-14 zile dupa data intarzierii menstruatiei.

| VoidEternal a răspuns:

Ia-ti prezervative mai mici. Nu sunt eficiente daca nu stau bine.

| FindMyName a răspuns:

Prezervativul trebuie sa stea fix, impecabil.
Alta dată i-ați măsura corectă la prezervative.
Dacă are un ciclu neregulat, îi vine oricând are chef.
Aplicația e inutilă, nu o ajută la nimic, pentru ca odată ce e neregulat, nici aplicația nu poate știi exact când îi vine.
Și dacă lichidul nu s-a dus în vaginul fetei, nu a rămas însărcinată.

| ioannnamaria12 a răspuns:

Simptomele unei sarcini nu apar atât de repede. Stați liniștiți și așteptați sa vedeți dacă menstruatia ii vine. Un test de sarcina este indicat sa îl faci la aproximativ 3 săptămâni.

| Gewww a răspuns:

Frate, ceva asemănător asemănător pățit și eu, iubitei mele i-a întârziat vreo 2 săptămâni, stai chill, îs mici șansele sa fi rămas însărcinată. ((:

| Eric27 a răspuns:

Rog seriozitate!