| nimeniimportant123 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep.m-am indragostit de un coleg de-al meu...totul a inceput intr-o iarna.cand ma purtam ca un copil ce cauta joaca ..in fine. vorbeam pe mess si am inceput sa devenim si mai apropiatii.el avea prietena.si eu stiam asta oh go on dar totusi am continuat a inceput sa imi placa de el din ce in ce mai mult.si lui de mine.sau ma rog asta m-a facut sa cred.si tot asa 5 luni.pana m-am indragostit de el cu adv.in fine prietena aia a lui a aflat in cele din urma s-au ivit niste certuri dar s-au rezolvat stateam impreuna in fiecare dimineata aproape faceam ce faceau,, iubitii" si chit ca nu eram impreuna..eram in gen,, prieteni cu beneficii" si acum 1 saptamana s-au despartit ca prietena aia a lui din cate am inteles l-a inselat cu altu si e deprimat.si eu nu-l suport sa-l vad asa.pur si simplu ma raneste pe mine mi-a cerut sa-l vindec oarecum.dar pur si simplu nu pot pentru ca si eu sunt dezamagita.nu stiu ce sa fac.( help?

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Nu te inteleg, in loc sa te bucuri ca s-au despartit si ca acum poate fi al tau...
Ii va trece depresia, fii alaturi de el, fa ca-n iarna, ca se pare ca atunci a mers.
Succes!

3 răspunsuri:
| pretty34 a răspuns:

Ce sa faci? Daca il iubesti si crezi ca si el simte ceva pentru tune ce mai astepti? alina-i suferinta si dovedeste-i cat conteaza pentru tine si ca nu-l suporti sa-l vezi suferind. Tu de carte parte esti dezamagita?

| SoXiL a răspuns:

Incearca sal consolezi devenind cea mai buna prietena a lui sau chiar iubita lui sa stai cu el sa vbdespre chestiile ce va plac..In fine sa gasiti lucrui in comun si sa vorbiti despre ele, sa te porti frumos cu el etc.Sidaca si el te iubeste veti deveni iubiti tongue

| GabriiiiiElla a răspuns:

De ce esti dezamagita?