| MeGustaSiempreTu a întrebat:

TPU! Am nevoie de ajutor, asa ca va rog sa-mi cititi toata povestea. La inceputul anului, am cunoscut un baiat si am devenit foarte apropiati intr-un timp foarte scurt, eram gen 'bff'. Insa, ca de obicei au aparut sentimentele.Cand a fost balul bobociilor, pur si simplu m-am indragostit de el ( daca o luam asa, imi placea de el de la inceputul anului, doar ca la bal a intervenit iubirea).El pe atunci avea prietena ..insa m-a invitat pe mine la bal.Ma rog. dupa bal amandoi am inceput sa avem problem (eu cu parintii, el cu prietena) si eu mereu eram acolo pentru el si el pentru mine. Dupa un timp, s-au despartit si eu am fost acolo pentru el..si I-am zis, dupa vreo saptamana ca-l plac ..Credeam ca am facut cea mai mare prostie, insa am aflat ca sentimentele erau reciproce ( mi-a zis ca si el ma place ).Nu peste mult timp, ne-am pus impreuna.Problema este ca..ne cam certam..adica cand nu-I raspund la mesaje se supara si incepe sa se ingrijoreze, si cand el face asa si eu fac la fel insa nu ma supar pe el.Cum sa-l fac sa inteleaga ca nu ma va pierde?(de asta ii este frica cel mai mult, si in general de asta apar certuriile). Funda pentru cel mai bun raspuns, multumesc anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| Daiana03 a răspuns:

Daca este ingrijoarat inseamna ca ii pasa si ca tine la tine; asta e un semn bun. Spune-i cat de mult ti si tu la el si ca indiferent de situatie ii vei fi aproape si nu il vei parasii.
Sper ca te-am ajutat :*

| MeGustaSiempreTu explică (pentru Daiana03):

Mersi mult de sfat.kiss kiss.I-am zis ca tin la el si ca nu-l voi parasii, si lucrurile mer bine.kiss

3 răspunsuri:
| aida009 a răspuns:

Cred ca voi aveti o lipsa de comunicare. Cel mai bine e sa stati fata in fata si sa discutati deschis despre sentimentele voastre. Aveti nevoie de un moment de sinceritate.

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa accepti adevarul: v-ati pus impreuna prost, aceasta relatie nu are cum sa mearga bine pentru tine.