| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a întrebat:

eu m-am despartit d prietenul meu sambata seara...sh prietena mea cea mai buna [Ana Maria] s-a despartit d prietenul ei tot atunci...sh ieri ne-am intalnit q ei...cu motivul k fostul prieten a lu ana maria vrea sa vb ceva important q mine... mi-a zis sa ma combin q el [am mai fost sh inainte impreuna]...sh ne-am sarutat in fata prietenei mele sh fostului meu prieten... acum suntem impreuna dar ana maria este foarte suparata p mine...nici nu mai vorbeste q mine...nu vreau sa-l pierd nici p el dar nici p ea...este sora p care nu am avut-o...nu stiu c sa fac...help...

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ai facut o mare greseala.Asta am facut si eu odata si am sa iti dau un sfat care te rog sa nu il iuti niciodata!kiss
Niciodata sa nu lasi un baiat sa intervina intr-o prietenie. Ce ai facut u nu e deloc bine.Prietena ta a fost foarte dezamagita de tine si mi se pare normal ca acum sa fie suparata.Reparati greseala. Vorbeste cu prietena ta. Spune-i ca ai gresit si ca iti pare rau si lasa-l pe fostul ei prieten in pace.Nu mai fi cu el.Baieti vei gasi oriunde, dar prietenele se gasesc greu.Mai ales prietenele adevarate.Gata cu baiatul ala!straight faceFa asa cum ti-am spus eu pentru ca daca o sa renunti la prietena ta pentru un baiat vei suferi mai tarziu is iti vei da seama ca nu e binewinking
Mult succes si alta data nu mai afce asa!kiss

19 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred ca ar trebui sa alegi... Pe amandoi nu-i poti avea. Si pe prietena ta ai ranit-o... de sambata seara pana ieri... era 1 zi... Daca ti-e prietena foarte buna ar fi trebuit sa stii ca inca mai tine la el... Imagineaza-ti cum te-ai fi simtit daca ea s-ar fi cuplat cu fostul tau prieten la o zi dupa ce tu te-ai despartit de el... Daca iti placea baiatul cu care era prietena ta de ce erai cu altul? Gandeste-te bine ce vrei... Si ia o decizie!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Si ce vroiai? sa fie fericita ca i-ai furat iubitul?laughing
cum poti sa zici ca iti e ca o sora? daca era asa nu ii faceai asa ceva.eu daca as fii in locul ei nu te-as ierta niciodata!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

"sora pe care nu am avut'o"...mda ce pot sa zic...frumos te porti tu cu "sora" ta.chiar daca s-a despartit de el asta nu inseamna ca inca nu mai tine la el...plus ca te'ai combinat tocmai tu cu el... tu, prietena ei cea mai buna(daca te poti numi asa)...si cum am mai spus'o cuiva chestia asta:iubitu trece si vine altu la rand, da prietenii ti faci pe viata si nu merita sa-ti pierzi prietena pentru ca tu vrei sa stai bot in bot cu fostul ei prieten...in fine asta daca nu cumva ai si pierdut'o rolling eyes

| Adyna_2391 a răspuns:

Pfff grea situatie, sincer nu stiu ce sa spun.cred ca daca ea s-a despartit de el nu are de ce se supare ca voi sunteti impreuna? ar trebui sa nu ii mai pese. poate cu timpul o sa inteleaga.Bafta!

| Ioana_8202 a răspuns:

Of of si eu am fost in relatii rele cu colega mea ca am stat cu fostul ei prieten da nah... sfatul meu e sa il lasi in pace p respectivu k baieti mai gasesti dar o prietena nu...si fiind cea mai buna...deci gandeste-te...winking

| shishilik a răspuns:

Prima oara de ce te-ai despartit de tipu asta?
Nu iti putem spune noi ce sa faci, pentru ca tu stii mai bine care dintre ei merita mai mult sa fii langa el. Prietenul tau, cu care ai mai avut o relatie si n-a mers, sau prietena ta care te-a ajutat mereu si te-a ajutat sa mergi mai departe, indiferent ca ai luat o nota mica, sau ca tipu asta nu mai e cu tine...
Nu mai are rost sa iti mai zic si eu ca ce ai facut e stanjenitor pentru toti patru, sau cel putin pentru tu, prietenul si prietena ta.

Chiar daca prietena ta sa presupunem ca nu a tinut la prietenul asta al vostru la fel ca tine, gestul in sine a fost nasol, si situatia a facut-o mai mult sa se simta jignita, decat ce simte ea pentru el. Tu vorbeste cu amandoi si alege calea cea mai buna.

Sa ne tii la curent!

| Andraa_3088 a răspuns:

Nu ai procedat deloc elegant. Ana Maria, si daca nu ar avea sentimente fata de el, are motive bune sa fie suparata pe tine. Explica-i ce simti, daca nu vrea sa te asculte trimite-i un mail (pentru ca ai multe de explicat). Parerea mea este ca ai dezamagit-o intr-un fel, si nu cred ca prietenia voastra va redevenii cea care a fost, cel putin din partea ei.

| Shery a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti schimbi numele, nu esti deloc un "ingeras"... ai putea sa itipui unul mai sugestiv pentru ceea ce ai facut tu...

| dianka_4861 a răspuns:

Idem anapoda....cu el nu cred ca o sa te casatoresti insa cu pritena ta cea mai buna ramai toata viata....succes

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ explică:

Stiu c am facut... dar eu vreau sa ma ajutati...sa-mi spuneti c ar fi bine sa fac d acum inkolocrying

| rox a răspuns:

Deci, sa inteleg, tu ai mai fost o data cu actualu da' cu care a fost si prietena ta.Pai ea a fost prima care a stat cu fostul tau, nu? si astia doi baieti sunt prieteni intre ei? cam greu de inteleslaughing
ce sa zic...nu trebuia nici tu sa te bagi imediat cu ala.trebuia sa mai astepti putin. Ii cereai si parerea prietenei tale, fiind fostul ei.na cam deranjant.laughingCred ca nici voi nu mai stiti care cum sunteti impreuna p'acololaughing
Eu una mai mult tin la o prietenie apropiata decat la o relatie. Relatile astea vin si trec la varsta noastra.happySi daca o sa te desparti de el, tot cu ajutorul pritenilor vei trece peste.happy
Da' mai e si cum zice @adyna.

| TeoIonela a răspuns:

De ce sa se supere pe voi doi ca v-ati impacat? Eu nu cred ca este suparare eu cred ca este gelozie pentru ca daca era prietena adevarata cu tine se bucura foarte mult ca sunteti din nou impreuna... Dupa parerea mea asta nu se numeste prietenie di partea ei...winking

| liudmila a răspuns:

Amuzant... pai daca e ca si sora ta (ceea ce nu cred ca e pentru ca daca era nu faceai asta in primul rand) faci asa te desparti de el pentru ca oricum o sa fii o saptamana cu el si apoi o sa va despartiti... si pentru saptamana asta o sa o pierzi pe prietena ta cea mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai piedut o sora, prietena, cum vrei tu sa-i zici.Si n-ai castigat nimic pentru ca relatia cu acel baiat nu va dura.Si...nu vrei sa pierzi pe niciunul? Peste putin timp ai sa vezi ca i-ai pierdut pe toti 3. Ce ai facut tu e de plans.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@adyna
daca ea s-a despartit de el asta nu inseamna k nu mai are sentimente pentru el, relatia trece dar nu intotdeauna poti uita iubirea dupa ce ai spus adio

Draga Angel daca va placeti unul pe altul ramai q el, prietena ta va itelege, sunt sigura, de indata ce ea s-a despartit de el e liber. Cu ea te vei impaca, insa cum am mai spus o relatie nu se uita dupa ce spui adio ea s-ar putea k inca sa se gandeasca la el si vazandul q tine ii va face rau, deci incearca sa nu iesi impreauna cu ea si cu el pana ea nu isi gaseste prieten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai q baiatul...fii atenta nu s-a nascut inca o fata ca sa fie prietena cea mai buna (sora)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inima pentru unu iar **** pentru mai multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelasi motiv am avut si eu cu aceasta intamplare dar trebuia sa renunti la unu sau una

| Fuxy a răspuns:

Eu zic sa discuti cu prietena ta si sa iti ceri iertare. E mai bine sa o alegi pe ea. Cat despre tipul asta puteti avea doar o relatie de prietenie si sa il rogi sa mai astepte putin, iar cu prietena ta poti sa recuperezi mergand si voi undeva sa va distrati sau sa mai cunoasteti si alti baieti.