| monyk a întrebat:

eu m-am despartit de iubitul meu, am ramas amici, dar el cand ma vede e indiferent cu mine si se face ca nici nu exist, parca nu am fi amici, si ne-am desp pe cale amiabila, totusi de multe ori m-a sunat cu diferite pretexte sa se bage in seama, ma chema sa vb cu el si cand mergeam nu prea ma baga in seama, ieri m-a sunat sa imi zica ca dc tot intreb de el daca nu mai suntem impreuna, m-a durut mult ca mi-a zis asta, pentru ca nu am intrebat, dar si daca as fi intrebat am fost cu el un an, apoi el tot ma acuza ca eu il sun cu nr privat si nu vb, dar de fapt eu nu am facut asta, k eu nici nu aveam nr lui, dar tot ma suna sa ma acuze de diferite chestii, si se tot ferea sa imi dea nr de tel, apoi azi m-a sunat de pe nr unei vecine si a vb frumos cu mine, mi-a zis ca imi da nr de tel daca vreau, ca sa mai vb, si eu am luat nr lui si am vb azi la tel, a vb frumos... dar eu nu inteleg dc se poarta asa, adica ma suna de pe nr altora sa imi reproseze diferite chestii, apoi imi da nr lui si zice ca vrea sa vb... voi ce credeti, vrea sa ne impacam si nu stie cum sa zica, sau vrea doar sa ma amageasca? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Tessy a răspuns:

Monik eu cred ca vrea sa se impace cu tine dar nu stie cum sa iti spuna. Dar nu cred ca este bine tot ce face el, pentru ca nu reuseste sa te impresioneze, sa te faca sa faci tu primul pas spre impacare ci doar sa te raneasca, sa te supere...sad
Cred ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa il intrebi ce doreste de la tine.

Daca si atunci va spune ceva care sa te supere...nu are rost sa te mai chinui.Stiu ca este usor de spus, dar greu de facut. Oricum tu stii cel mai bine cum iti este mai bine:cu el sau fara.

Succes! Si ai grija de tine!>big grin

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Doamne @monyk16, rupe de tot aceasta relatie, nu intelegi ca totul este in zadar...hai, te rog eu, cauta-ti alt prieten, acesta nu te merita... uite cat de mult ai scris ca eu sa inteleg ce vrei tu... da, el vrea sa te amageasca, dar deschide ochii in alegerea altui prieten... sper ca ai capatat putina experienta. Cu multa placere!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu cred ca iti pasa deja mult prea mult de el. happy

| Adyna_2391 a răspuns:

Monik...cu siguranta nici el nu stie ce vrea...cred ca e nehotarat si imatur(specific baietilor). Eu cred ca nu ar trebui sa iti pierzi timpul gandindu-te daca ii pare rau sau nu ca v-ati despartit; daca te-ar iubi cu adevarat eu zic ca nu ar apela la asemenea metode care sincer lasa de dorit.Fruntea sus si mergi mai departe ca baieti gasesti la tot coltul si cu cat cunosti mai multi cu atat mai mult iti dai seama ca el nu te-a meritat si nu a stiut sa aprecieze ce a avut. pupici

| madutz90 a răspuns:

Monik16 eu cred ca nu v-ati despartit de comun acord. El poate a spus atunci ca asa e cel mai bine (sa va despartiti) dar eu cred ca nu vroia asta. Altfel nu inteleg de ce te-ar cauta. Sigur ii este dor de tine si cauta pretexte sa vorbeasca cu tine. Din punctul meu de vedere in mintea lui e o lupta intre a se vedea cu tine(si eventual sa va impacati) si mandria lui de baiat. Te suna sa va vedeti intr-un moment de slabiciune si apoi intervine mandria(de asta e indiferent). Cel putin asa cred...pentru ca si eu as face la fel in locul lui blushing

| MissCamelia a răspuns:

Cred ca i-e dor de tine si incearca sa vb cu tine fara sa iti dai seama de asta

| danutza a răspuns:

Parerea mea e ca nici el nu stie ce vrea lasa-l asa sa vezi ce face in continuare... daca tot asa se comporta spune-i direct ce vrea de la tine fara ocolisuri happy

| BabyRosse a răspuns:

Eu zic ca te mai place si ca un timp nu prea aiai stat cu el asa ca a luat o alta fata sa te faca geloasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo cred ca poate el mai tine la tine... dar vrea sa ascunda toate astea prin a fi indiferent(asa sunt baietiihee hee...si in legatura cu toate chestiile legate de tel...ca te suna, si uneori vb frumos si alte ori nu... poate astea sunt doar motive pentru care sa te caute...