| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita. Oare se poate ca fostul meu prieten sa ma ierte ca l-am mintit? El a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine, stiu ca ma iubeste si sufera dupa mine ca m-a si sunat de cand ne-am desp.Eu l-am mintit ca sunt acs si de fapt eram la plimbare cu 2 fete. El m-a prins cu minciuna ca a vn la mine acs si s-a suparat ff tare pe mine. A zis ca l-am mintit prea mult si ca rel noastra e gata.Acum imi pare rau ca l-am mintit dar nu stiu, am un orgoliu foarte mare, el m-a sunat ca amici cica alataieri si suntem desp.cam de o saptamana.Stiu ca ma iubeste mult, am facut multe impreuna, ne-am iubit mult si aveam multe planuri de viitor cu el dar eu am inceput cu minciunile dar totusi din cauza lui oarecum ca imi interzicea sa vb cu prietenele mele, credea ca ma duce la baieti, ma iubea prea mult si nu putea sta fara mine dar era posesiv si gelos; de mai multe ori l-am mintit si nu l-am ascultat dar m-a iertat si nu putea sta fara mine, daca se desp de mine a doua zi ma suna sa ne impacam ca cica ma iubeste mult si nu rezista fara mine.Acum insa de o saptamana ne-am desp si m-a sunat de 2 ori in acest timp. Odata sa imi reproseze ca l-am mintit si odata sa vada ce fac.Eu cred ca el ast sa il sun eu sa imi cer iertare sa ne impacam. Poate el ar vrea sa ne impacam dar ii e asa cumva ca eu am gresit. Oare ce sa fac?

3 răspunsuri:
| .♥.íииα .♥. a răspuns:

Eu cred ca ai multe sanse la el. daca l-ai mai mintit si te-a iertat o va face si de data asta! da spune-i si lui sa inteleaga ca ai nevoie si de prietene langa tine. cred ca ai multe sanse la el happy suna-l si spune-i sa te ierte puppy dog eyes daca iti inchide, pe messenger happy trebuie sa reusesti cumva sau poate o sa vina el la tine happy daca nu vine tongue fa ce ti-am spus poate o sa mearga happy

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Ar fi bine sa vb cu el si sa'i spui ca iti pare rau, dar trebuie sa intzelaga ca esti fata si ca ai nevoie sa stai si cu prietenele tale, ca nu'ti poate interzice sa nu iesi cu ele si sunt sigura ca nici tu nu'i interzici sa mai iasa cu baietii la un fotbal sau mai stiu eu ce fac baietii... spune'i lukrul asta si ca din cauza asta ai mintzit pentru ca nu voiai sa se strice rel din cauza ca stai cu prietenele tale si ca de aici incolo nu il mintzi atata timp cat si el nu'ti reproseaza daca mai iesi cu fetelehappytrebuie sa lasi de la tine acum pentru ca nu e placut ca pers pe care o iubesti sa te mintahappysucces:X

| pRynCeSs;x a răspuns:

Iubita.si eu sunt in aceeasi situatie ca tine. exact la fel.noi ne-am desp cam de 5 zile.cik e o mica pauza.ma rog.nu stiu ce sa cred.si eu l-am mintit si la fel: M-A IERTAT! dar acum.auzind unele vb care nici macar nu sunt adevarate a crezut ca e mai bine sa punem PUNCT. el de multe ori asculta de lume, pe mine niciodata. e foarte gelos si e multa lume rea.winking. e foarte credul.ma doare sufletu de cand nu mai suntem impr. ma simt singura.sad te inteleg.tot ce trebuie sa faci este sa il lasi pe el un timp singur si el daca te iubeste cu adv te cauta si o sa va impacati.(asa fac si eu in mom asta ) pentru ca eu cand ne-am desp 2 zile la rand l-am sunat, m-am dus dupa el.eu ce am primit? vb urate si respingatoare. mi s-a luat sincer.il iubesc din tot sufletu meu dar asc pe mine. daca te iubeste te cauta.winking. te popikk:X:X daca e lasa-mi id tau sa vbm.ne putem sfatui una pe alta:X:*