| Agapimu a întrebat:

eu ma inteleg foarte bine cu un coleg, si mi-a spus ca sunt frumosa si din astea. El a incercat mai demult sa fie cu o colega de-a mea mai fitoasa, si l-am ajutat sa treaca peste. dar acum ne intelegem foarte bine. Eu chiar il plac, si el pe mine. Doar ca nu stiu cum sa-l fac sa-l atrag mai mult la mine. ce as putea sa fac? Cum as putea face sa ma apropriu mai tare de el? Si vrea sa-l fac sa vrea sa fie cu mine, si sa aiba putin curaj sa ma intrebe. colegii mi-au zis ca ma place, si ca vrea sa fie cu mine. Mai am un coleg care ma palce, si a incercat sa fie cu mine, si eu cred ca de aia nu ma intreaba, pentru ca ei doi sunt prieteni foarte buni. Va rog dati-mi un sfat, ce va. Multumesc anticipat happy

4 răspunsuri:
| Dek a răspuns:

Sfatul meu Vorbeste cu el si dai de inteles cal placi(complimente directe dar subtile), iar dupa aceea continuaaa tot asa macar o lna si o sa te intrebe el sau intreaba-l tu por si simplu. Daca stii ca te place sigur nu va refuzawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ai putea sa i iei intr-un loc retras pe cel pe care il iubesti tu, ca sa nu auda celalalt sau na ceilalti ...si sa ii spui ca il placi si il intrei daca vrea sa fiti impreuna! fii sincera draga mea!

| Coco08 a răspuns:

Hmm...Pai daca nu face el primul pas, ai putea sa faci tu acest lucru. Il poti chema in parc la o plimbare (sau unde vrei tu, intr un loc mai linistit) si sa ii spui. Eu cred ca ii va placeahappy... acum totul depinde de tine happy bafta

| BlairWaldorfGGLeightonMeesterFAN a răspuns:

Bunahappy
Relatiile intre colegi de clasa...nu sunt cele mai potrivite!oh go on Dupa despartire o sa va intelegeti ca soarecele cu pisica, ca sa nu mai vorbesc ca, clasa de v-a imparte in doua.