| de3u7za a întrebat:

Buna!
Eu sunt Andreeabig grin, sunt noua pe`aici
si ma intrebam daca imi poate raspunde si mie cineva la niste intrebari?
1. Am o relatie de aproximativ 6 luni, iar prietenul meu este in strainatate de 2 luni si jumatate, la inceput ne-am mai certat pe unele chestii nasoale cum ar fi gelozia, apoi cu timpul ne-am revenit (cel putin eu) dar el a inceput sa vorbeasca cu alte fete pe mess foste prietene deale lui spunandu`le ca i e dor de trecut de cand erau impreuna si de clipele frumoase si de cand faceam dragoste sau ma rog chestii de genu
iar eu cand l`am intrebat ca ce se intampla si ca stiu convorbirile lui cu alte fete a inceput sa zbiere la mine si sa ma faca in toate felurile si zicea ca vrea sa imi demonstreze ca poate sa se culce iar cu ele
sau mai bine zis sa ii cada in plasa iar dupa catava vreme i trece nervii si crizele si imi spune ca ma iubeste si imi zice ca a fost un prost ca a vb urat cu mine si ca imi promite ca nu mai vb cu alte fete pe mess dar sincer eu nu stiu ce sa cred m`am cam urat de toata chestia asta as vrea sa pun pikioru in prag dar nu pot pentru ca tin la el si i-as face toate poftele sunt constienta ca fac o greseala imensa ca stau si ii rabd toate mitocaniile dar nu stiu cum sa fac sa incerc sal aduc pe drumu cel pun daca mai pot
ma ajutati si pe mine va rog cu cateva sfaturi.
o sa fiu recunoscatoare
multumesc anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Din cate ai zis aici lui ii place sa mai filtreze si cu fostele prietene. Nu e intreg la minte si nu e in stare de tine

4 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Nu mai incerca sa schimbi un "bad boy" pentru ca nu vei reusi si vei avea de pierdut. lasa'l in pace. sa ramana cu fostele daca ii arde de joaca. sunt atatia baieti pe pamant si u t lasi calcata in picioare de cineva care nu t merita. desparte-te de el, iesi in oras cu fetele, cunoaste alti baieti si data viitoare alege-ti mai bine prietenul.

| Biencush a răspuns:

E aiurea ca stii ca el inca tine legatura cu fostele lui prietene.Totusi,de ce face acest lucru? Poate se simte singur acolo, poate tu nu esti disponibila mereu sa vorbesti cu el si isi umple si el timpul cum poate.
Gelozia nu are rost in sufletul tau, atata timp cat el e departe iar ele sunt aici, ca si tine, macar nu esti in pericol sa te insele.
Nu e normal ce face atunci cand are crize de nervi si ti se adreseaza urat.Acesta este un obicei pe care odata ce il ia, nu il mai poti dezvata. Daca o sa vada ca ii permiti o data, de 2 ori sa se poarte astfel, o sa repete greseala, la un moment dat fara sa-si mai ceara nici scuze.
El stie ca il iubesti si ii vei ierta orice si de aceea se joaca. Daca i-ai da motive sa fie gelos sau sa nu mai fie asa sigur pe sentimentele tale pentru el, poate ar fi mai atent cu tine.
Mai iesi si tu in oras, nu te inchide in casa, mai da-i flit intr-o seara, spunandu-i ca nu ai timp sa vb cu el, pune-ti vreo poza reusita pe hi5, facebook, unde ai tu cont stiind ca o sa o vada, tocmai ca sa te intrebe cine ti-a facut-o, unde si cu ce ocazie, etc.(vei primi comentarii si de la baieti, cu siguranta si se va aprinde, hi hi).
Totusi, nu te juca cu focul, joaca-te dar nu exagera, sa nu cumva sa iti piarda increderea in tine! succes!

| cnami a răspuns:

Buna Adreea! Nustiu cum sa zic ca sa nu te supar dar dupa istorioara pe care ai descriso eu nu vad dragoste reciproca, la tine da dar la el nu, sunt doar vorbe fiindca el facind acest lucru inca necasatoriti eu nu cred ca el va fi cuminte cind o sa pasiti pragul starii civileDecizia vine numai de la tine, tu trebuie sa hotarasti singurica, ori tu il accepti asa cum este ori va despartiti, fiindca cite sfaturi nu vei primi ma repet decizia este numai a ta, fiindca tu vei trai cu el nu altcineva. Bafta in alegere chiar cit de grea nu va fi

| povesti a răspuns:

Incearca sa-l faci gelos dakati reuseste atunci isi va da seama ca te pierde si se schimba cu siguranta nu-i arata cal iubesti la infinit poartate mai rece cu el si vei vedea ca o sa incerce sa se schimbe